DENİB, ÇSGB İş Teftiş Başkanlığı ile Protokol İmzaladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş İzmir Grup Başkanlığı tarafından Denizli'de yürütülecek olan "Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında Denizli‘de gerçekleştirilen denetimlere ilave olarak firmalrın bilgilendirilmesi amacıyla yapılacak toplantı, seminer, eğitim çalışması gibi etkinliklere ilişkin olarak, DENİB ile İş Teftiş İzmir Grup Başkanlığı arasında bir protokol imzalandı.

Söz konusu proje kapsamında yapılacak olan seminerlerde, kayıt dışı istihdamın, çalışma, dinlenme ve izin sürelerinin öncelikli riskler olarak belirlendiği, özellikle kadın istihdamının yoğun olduğu sektörde çalışan kadınların çalışma koşullarının iyileştirilmesi, kadın istihdamının artırılması ve kadınların iş gücü piyasasına dahil olmasına katkı sağlanması, ayrıca mevzuatımıza yeni giren mobbing, yani iş yerlerinde psikolojik baskı konularında bilgilendirme yapılması hedefleniyor. Denizli'de de özellikle hazır giyim sektörü istihdamının ve bu sektörde kadın istihdamının yoğunluğu ve çalışma koşullarının boşanma oranına etkisi projenin Denizli'de uygulanıyor olmasının, en önemli nedenleri arasında yer alıyor.

12 Temmuz 2011 Salı günü DENİB hizmet binasında gerçekleştirilen ve protokolün imzalandığı toplantıda, Baş İş Müfettişleri Dr. Süleyman ÖZMAN ve Duygu ÖZBUDAK, İş Müfettişleri Haldun GİRAY, Arif Sami YILMAZ, İş Müfettişi Yrd.ları Fatih AÇAR, Yakup ÖZER, Salih GÖNEN hazır bulundu. DENİB Yönetiminden ise Başkan Süleyman KOCASERT başta olmak üzere Mehmet BAYKENT, İbrahim UZUNOĞLU, Ahmet ZORA, Arif ŞENSÖZ ve Murat TOSUNOĞLU toplantıya katılım sağladı.

Proje kapsamında ilk olarak, seminer konuları hakkında DENİB üyelerine bir anket formu gönderilecek ve üyelerin talepleri doğrultusunda tespit edilecek konularda eğitim seminerleri düzenlenecektir.Yıl sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan, seminer ve panellerle, tekstil ve konfeksiyon sektöründe üye firmaların istihdama ilişkin hususlarda bilgilendirilmesi sağlanmış olacaktır.

İlgili Fotoğraflar