Denizli'de İhracatın Yıldızları Parladı

Türkiye İhracatı, Denizli'den Açıklandı.

28 Şubat 2011 Pazartesi günü Anemon Otel'de Birliğimizce "İhracatın Yıldızları 2010 Ödül Töreni” düzenlendi.

Ödül töreninde Birliğimiz kanalıyla en fazla ihracat yapan firmalara ödüllerini Sayın Bakanlarımız ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanının elinden aldılar. Ayrıca tekstil sektörümüzün duayenlerinden Said Atıcı ve Nevzat Özel'e, ilimizin tek dış ticaret semaye şirket olan DTS'ye, Hamam markası ile Turquality kapsamındaki tek Denizli markasının sahibi olan Eke Tekstil'e ve DENİB üyesi olan Uşak firmaları arasında en fazla ihracatı gerçekleştiren Ağaoğlu Tekstil'e özel ödülleri verildi.

01 Mart 2011 Salı günü ise Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından DENİB Konferans Salonu'nda Türkiye geneli İhracat Rakamları Denizli'den kamuoyuna açıklandı.

Her iki programa da Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Selma Aliye KAVAF, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ katılım sağladı. Ayrıca, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Salih Erdoğan ve Mehmet Yüksel , Dernek ve Oda başkanları ile Denizlili sanayici ve iş adamları da katılanlar arasında yer aldı.

TİM Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi yanı sıra TİM Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve üyeleri, TİM Sektör Konseyi üyeleri, İstanbul, İzmir, Bursa , Ankara vb. diğer İhracatçı Birlikleri Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Dış Ticaret Müsteşarlığı yetkililerinden kalabalık bir heyet her iki programa da katıldılar.

İlgili Fotoğraflar