DETKİB, DENİB Oldu...

1993 yılında faaliyete geçen ve kurulduğu yıldan bu yana, tekstil ve konfeksiyon sektöründeki ihracatçıların sesi olan Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (DETKİB) adı, 04.08.2010 tarihli Resmi Gazete‘de yayımlanan Tebliğ ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) olarak değişmiştir.

Bu vesileyle, 06.08.2010 Cuma günü Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye KAVAF, Denizli Milletvekilleri Mehmet Salih Erdoğan, Mithat Ekici, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ile Denizli protokolü ve Denizli'nin önde gelen sanayici ve işadamlarının katılımıyla DENİB Konferans Salonu'nda bir tören düzenlenmiştir.

Törende söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT, sözkonusu değişiklikle Denizli'nin ihracat performansının daha doğru bir şekilde kamuoyuna yansıtılması, diğer sektörlerde faaliyet göstermekte olan Denizlili ihracatçı firmalara kendi şehirlerinde hizmet alabilme kolaylığının sağlanması, ve tüm Denizli ihracatını temsil edebilecek bir İhracatçılar Birliği'nin daha güçlü ve daha aktif olma imkanını elde ettiğini belirtmiştir.
 
Yapılan konuşmaların ardından Devlet Bakanı Selma Aliye KAVAF'a, DENİB Yönetim Kurulu Başkanı KOCASERT tarafından, Sayın Bakanımızın Denizli ihracatçılarına verdiği destek ve katkılarından dolayı günün anısına plaket verilmiştir.

Törende, mermer üzerine yazılı "Denizli İhracatçılar Birliği” tabelasının Sayın Bakanımız, Denizli Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Birliğimizin kurucu Başkanı Sayın Abdülkadir Uslu tarafından açılışı gerçekleştirilmiştir.

Açılışın ardından katılımcılar, DENİB Binasında verilen kokteyle katılmışlardır.

İlgili Fotoğraflar