EVTEKS 2011 Fuarı'na, DENİB INFO STAND ile Katıldı

Her yıl Mayıs ayında İstanbul'da düzenlenen Evteks Fuarının 17.'si, bu yıl 18-22 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleşti. Dünyanın en büyük ikinci ev tekstili fuarı olarak kabul edilen Evteks Fuarına , Denizli'den 65 firma katılım sağladı. Ayrıca, bu yıl ilk defa fuar alanının ana girişinde DENİB olarak bir info stand açarak, fuara katılan Denizli firmalarının iletişim bilgilerinin ve fuardaki hall numaralarının yer aldığı bir katalog dağıtıldı. Ayrıca, yine üyelerimizin broşür, katalog, CD gibi tanıtım materyalleri fuar ziyaretçilerine info standta sunuldu.

Fuarın ilk günü TİM Başkanımız, TETSİAD Başkanı, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı ve sektörümüzün ileri gelen firma temsilcileri ile yapılan açılış toplantısında, DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve Başkan Yardımcısı Sedat DEMİRDEN yer aldı. Açılıştan sonra Heyetle, Denizli firmalarının standları ziyaret edildi.

İlk gün düzenlenen uluslararası basın toplantısında, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık, İstanbul Fuarcılık AŞ yanında Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert katıldı ve Denizli evtekstili ihracatıçısı açısından Evteks Fuarının önemini vurguladı.

Uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilmek amacıyla, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından, TİM ve TETSİAD işbirliğinde düzenlenen "1.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri, fuarın ikinci günü yapılan kokteyl ve ödül töreni ile verildi. İlk kez düzenlenen yarışmada, yatak, perde, banyo ve döşemelik kumaş olmak üzere 4 ayrı kategoride 20 genç tasarımcı ödüllendirildi. Bu ödül töreninde Birliğimiz üyesi bir firmada tasarımcı olan Volkan ÜNLÜ, Denizlili tasarımcı olarak 2 ödül aldı.

İlgili Fotoğraflar