İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2016-51 The Core Istanbul Duyurusu

Sayı:32089230-TİM.DENİB.GSK.ARGE.2016/104-1005                                           Denizli, 17/05/2016

Konu:The Core Istanbul Duyurusu

 

 

S İ R K Ü L E R

(ARGE / 2016 - 51)

 

Sayın Üyemiz,

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliklerinden alınan bir yazıda aynen;

"Bilindiği üzere, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından İstanbul Fashion Week (IFW) ile eşzamanlı olarak ve aynı mekanda "The Core Istanbul” ismi altında bir etkinlik düzenlenmektedir. Söz konusu etkinlik kapsamında hem tasarımcılar hem de kendi koleksiyonlarını sergileyebilen hazır giyim firmaları aynı alanda buluşturularak, farklı ülke ve bölgelerden davet edilen birçok alıcı/alım grubunun etkinlik alanına getirilerek sergilenen ürünleri görme ve sipariş alma imkanı da sağlanmaktadır.

Bu dönem de moda haftasının da sinerjisinden daha fazla yararlanmak amacıyla, 10-15 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek IFW etkinliği ile eş zamanlı ve eş yerde 12-13 Ekim'de 2 gün süreli "The Core Istanbul” etkinliği gerçekleştirilecektir.

Bu dönemde de etkinlik esnasında dünyanın çeşitli bölgelerinden 500 civarında alıcı firma ülkemize getirilecektir. Davet edilecek alım grubunun ülkelere göre dağılımı; BAE, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan başta olmak üzere tüm Orta Doğu ülkeleri, Almanya, İngiltere, Fransa, Finlandiya başta olmak üzere Batı ve Kuzey Avrupa ülkeleri, İran, Fas, ABD ve Çin şeklinde planlanmaktadır. Söz konusu alım grupları, etkinlik esnasında defileleri izleyecekler, aynı zamanda "The Core Istanbul” alanını da gezeceklerdir. Böylece, etkinliğin ticari bir sinerjiye dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.

Ortalama 9 m2 alanda sergileme alanı verilecek ve firmalarımız 9 ve 9'un katları yer talep edebilecektir. The Core etkinliğine katılabilecek firma seçiminde aşağıdaki kriterler dikkate alınacaktır:

· Kendi ürün markası ile satış ağına sahip olması

· Koleksiyon tasarım ve üretim kapasitesine sahip olması

· 2017/2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonları ile sergi alanına katılması

Bu kriterleri sağlayan firmalarımızın başvuruları değerlendirilecektir. Diğer taraftan, söz konusu alanda ürünlerini sergileyecek her bir firmamızdan 9 m2 alan için katılım payı olarak 5.000 TL (KDV Dahil) talep edilecektir. (Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week'de defile yapacak firmalardan ücret talep edilmeyecektir.)

Daha sonraki dönemlerde artarak büyümesini, ve ülkemizin büyük eksikliklerinden biri olan moda fuarına doğru yol almasını arzu ettiğimiz "The Core Istanbul” alanı ile ilgili olarak, kendi markasını yaratmış ya da marka olma yolunda ilerleyen Hazır Giyim firma üyelerinize, konunun duyurulması ve gelen başvurular arasından, gerçekten bu amaca hizmet edecek bayan ve erkek hazır giyim firmalarının başvurularını 10 Haziran 2016 Cuma gününe kadar Birliğimiz konfeksiyonfuarlar@itkib.org.tr adresine bildirilmesi gerekmektedir.”

denilmektedir.

Bilgileriniz rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Levent ÖZTAŞ

Genel Sekreter V.