İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2016-94 Türkiye Ulaştırma Ana Planı Projesi

Sayı: 32089230-TİM.DENİB.GSK.ARGE.2016/173-1584                                          Denizli, 11/08/2016
Konu:Türkiye Ulaştırma Ana Planı Projesi

 

S İ R K Ü L E R

(ARGE / 2016 - 94)

 

Sayın Üyemiz,

Uluslararası Nakliyeciler Derneği'nden alınan bir yazıda; "Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız, 10. Beş Yıllık Kalkınma Planı Taşımacılıktan Lojistiğe Dönüşüm Eylem Planı çerçevesinde, 2035 yılına yönelik olarak her taşıma türünün gelişimi için bir yol haritası geliştirmek amacıyla bir Ulusal Ulaştırma Ana Planı hazırlamakta olduğu, Avrupa Birliği'nin mali desteğiyle hazırlanan Ulusal Ulaştırma Ana Planının, bu süreçte Fransız mühendislik şirketi EGİS yönetimindeki uluslararası bir konsorsiyum tarafından desteklendiği belirtilmektedir.

Özel sektörün katılımı, Ulaştırma Ana Planı'nın hazırlanması için gerekli olduğu, bu sebeple, önümüzdeki haftalarda karayolu yük taşımacılığı şirketleri, taşıma işi komisyoncuları, demiryolu ve denizyolu taşımacıları, limanlar, imalat sanayi, kamu kesimi vb. temel paydaşlar ile Türkiye çapında anketlerin gerçekleştirilmesi planlandığı bildirilmiştir.

Anketlerin temel amacının karayolları, demiryolları, limanlar vb. bağlamında mevcut ve gelecek için öngörülen ulaştırma alt yapısı sıkıntılarına ve mevcut altyapıların iyileştirilmesi, karayolu ve demiryolu ağının genişletilmesi veya karayolunda demiryoluna geçiş olasılıkları gibi muhtemel proje veya çözümlere ilişkin özel sektör görüşlerinin toplanması olduğu” ifade edilmiştir.

Bu çerçevede, aşağıdaki linkte yer alan anketin doldurularak 15 Ağustos 2016 tarihi mesai bitimine kadar, Uluslararası Nakliyeciler Derneği aslihan.egilmez@und.org.tr mail adresine iletilmesi hususu önemle rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter

 

EK: Proje Anket Formu