İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2017-105 Polonya - Türkiye İş Forumu

Sayı:32089230-TİM.DENİB.GSK.ARGE.2017/232-2045                                           Denizli, 11/10/2017
Konu:Polonya - Türkiye İş Forumu

 

 

S İ R K Ü L E R

(ARGE / 2017 - 105)

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazılarda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) aldıkları bir yazıda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 16-17 Ekim 2017 tarihlerinde Polonya'ya gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, DEİK/Türkiye-Polonya İş Konseyi tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde, Polonya'nın başkenti Varşova'da "Polonya - Türkiye İş Forumu" düzenleneceği ifade edilmektedir.

Aynı yazıda devamla, söz konusu İş Forumu'nu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Polonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Andrzej Duda, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci, Polonya'nın ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Sayın Morawiecki'nin onurlandırmalarının öngörüldüğü bildirilmektedir.

Bahse konu İş Forumu'na gıda, inşaat, altyapı ve gayrimenkul, tarım, tekstil, perakende toptancılık, enerji, mühendislik, makine, madencilik, finans, ilaç ve kimya sanayi ile bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren Polonya'nın önde gelen firma temsilcilerinin katılımının beklenmekte olduğu; enerji, turizm, tekstil, gıda, çevre teknolojileri gibi alanların yanı sıra özellikle konut projeleri, telekomünikasyon, otel, hastane ve iş merkezi gibi büyük ölçekli inşaat projelerinin Türk firmaları için fırsatlar yaratabileceği belirtilmektedir.

Anılan ziyarete, katılmak isteyen üyelerimizin, 13 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/482/9561 bağlantısında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, katılım bedeli ödemesini gerçekleştirmeleri beklenmektedir.

Ziyarete katılım bedeli ekonomi sınıf uçuşlu paket program için, 750 ABD Doları, business sınıf uçuşlu paket program için ise 1.350 ABD Doları'dır. Seyahat özel uçakla gerçekleştirilecek olup, İstanbul - Polonya - İstanbul uçuşları, transfer, tercüme hizmetleri ve diğer organizasyon giderleri katılım bedeline dahildir. Polonya için geçerli Schengen vizesinin bulunması gerekmektedir.

Anılan ziyaret vesilesiyle gerçekleşecek görüşmelerde dile getirilmek üzere, ihracatçılarımızın Polonya pazarında karşılaştıkları sorunlar ile toplantıda gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin bilgi talep edilmektedir.

Bu çerçevede, ülkemiz ile Polonya arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin ekte sunulan form vasıtasıyla en kısa sürede TİM'e yigiteser@tim.org.tr e-posta adresine bildirilmesi beklenmektedir.

 

Bilgileriniz rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter

 

Ekler :

1) Ziyaret Taslak Programı

2) Sorun Bildirim Formu