İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2017-68 İran Ticaret Heyeti

Sayı:32089230-TİM.DENİB.GSK.URGE.2017/112-1228                                           Denizli, 21/06/2017

Konu:İran Ticaret Heyeti

 

 

S İ R K Ü L E R

(URGE / 2017 - 68)

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda düzenlenmekte olan İran Ticaret Heyetinin, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ' nin teşrifleri ile Tahran Türk Ticaret Merkezi açılışının, Türkiye-İran İş Forumu ile İkili İş Görüşmeleri şeklinde ve 8-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında başkent Tahran'a yönelik olarak yeniden planlandığı iletilmiştir.

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize İnşaat Malzemeleri, Mobilya, Ev Tekstili Ürünleri ve Makine sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden firmalarımızın katılımlarında fayda görülmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu heyete katılmak isteyen firmaların http://goo.gl/TD6fvZ adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 29 Haziran 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları; organizasyon kapsamındaki uçak biletleri, konaklama, toplantı ve transfer ile ilgili giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube kodu: 282), (Iban No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04), Dolar hesabına 1.240 USD (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları gerekmektedir. (Türk vatandaşları, İran'a yapacakları ziyaretlerinde 90 güne kadar vizeden muaftır.)

İstanbul - Tahran - İstanbul uçuşlarımız özel uçak ile gerçekleştirilecek olup, heyet programına ilişkin detaylı bilgiler katılımcılarımız ile en kısa sürede paylaşılacaktır. Nitelikli bir heyet programının gerçekleşmesi ve beklentilerin karşılanması için eksiksiz doldurulan başvuru formları ile yapılacak ödemelerin, son başvuru gününden önce tamamlanması önem arz etmektedir.

 

Bilgileri ve gereği rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter

 

EK : Taslak Program