20. EVTEKS Fuarının Ardından...

Her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen Uluslararası Evteks fuarının 20.'si bu sene 21-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlendi.

Ev tekstili sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan fuarda, Denizli'den 85 stand yer alırken, Denizlili firmalar tasarımları ve kalitesiyle öne çıkan koleksiyonlarını fuarda sergilediler.

Diğer taraftan, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından açılan info standda, Denizli'yi ve DENİB'i tanıtıcı dokümanların tanıtımı gerçekleştirildi.

Bu sene fuar açılışına Denizli güçlü bir şekilde katılım sağladı. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin onurlandırdığı açılış töreninde, Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR, Denizli Milletvekilleri Mehmet YÜKSEL, Nurcan DALBUDAK ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN da hazır bulundu. Açılışın ardından Ekonomi Bakanı ZEYBEKCİ, DENİB standına bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan ZEYBEKCİ, programının el verdiği ölçüde bazı firmaların standlarını da ziyaret etti.

Fuarın ilk gününde DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Odası Başkan Vekili Salih SARIKAYA, DETGİS Başkanı İsa DAL, Denizli Protokolü ile birlikte Denizli standlarını ziyaret ettiler.

DENİB Başkanı Kocasert fuarın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Evteks fuarı Frankfurt'ta düzenlen Heimtextil fuarı ile birlikte, ev tekstili sektörünün en önemli fuarlarından biri. Denizli her sene fuara yoğun katılım gerçekleştiriyor. Şunu söyleyebiliriz ki, fuar her sene kendini geliştiren bir fuar ve fiziki imkanlar müsaade etse belki fuarda açılan stand sayısı iki katına çıkacak. Firmalar açısından bakacak olursak, fuar esnasında mevcut ya da potansiyel müşteriler ile yapılan görüşmelerin ne kadarının somut olarak ticari ilişkiye döndüğünün önemli olduğunu ifade edebiliriz. Bu anlamda fuarı takip eden birkaç haftalık süreç yakından takip edilmeli. Katılan tüm firmalarımızın fuar sonrası süreçte başarılı iş bağlantıları gerçekleştirmelerini diliyorum." 

İlgili Fotoğraflar