“2023'E DOĞRU ORTAK SANAYİ STRATEJİLERİ” Konulu Panel

MÜSİAD- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şubesi tarafından 18.11.2011 tarihinde Birliğimiz Konferans Salonunda "2023'e Doğru Ortak Sanayi Stratejileri” konulu bir panel düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu Panele, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR, Denizli Milletvekilleri Nihat ZEYBEKCİ ve Bilal UÇAR, Denizli Belediye Başkanı Osman ZOLAN, Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir KONUKOĞLU, Dünya gazetesi başyazarı Osman AROLAT , Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuzhan KATRANCI ve Denizli protokolü ve sanayiciler katıldı.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Necip Filiz'in açılış konuşmasının ardından konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Güçlü bir zenginliğimiz var ki bu vizyonu gerçekçi bir şekilde ortaya koyabiliyor ve paylaşabiliyoruz. Sağlam bir zemine basıyor ve ileriye bakabiliyoruz. Türkiye'de ihracat deyince akla sanayi geliyor. Güçlü bir sanayi politikası, sanayi üretimi olmadan 2023 ihracat hedefini tutturmamız mümkün değil. İhracat hedefiyle sanayi politikamız arasında birebir ilişki var. Yüksek teknoloji ürünlerde ihracatımızı artırmamız gerekiyor. Önümüzdeki dönemde başta makine ve otomotiv olmak üzere demir-çelik, tekstil, hazırgiyim ve konfeksiyon, elektrik, elektronik ile kimyevi maddeler ihracatımızın lokomotif sektörleri olmaya devam edecek.'' dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ'ın ardından Denizli Milletvekili Nihat ZEYBEKÇİ ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir KONUKOĞLU söz aldılar.
Soruların cevaplamasının ardından Panel sona erdi.

Panele katılan Sayın Bakan ve beraberindeki Denizli Protokolüne, Birliğimiz Toplantı Salonunda MÜSİAD tarafından öğle yemeği verildi.

İlgili Fotoğraflar