7 Mart, " Türk Havlu ve Bornoz Günü " olsun teklifi

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı İsa Dal, 7 Mart'ın 'Türk Havlu ve Bornoz Günü' olarak kutlanmasını istediklerini söyledi.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı İsa Dal, 7 Mart'ın Türk Havlu ve Bornoz Günü olarak kutlanması için ilgili yerlere girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Açıklamasını bornoz giyerek yapan Dal, Türkiye'de Havlu ve Bornoz Günü'nün kutlanması durumunda zamanla dünyanın da bu günü kutlamaya başlayacağını savundu. Dal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yıllardır tekstilin biteceği dillendiriliyor. Bu söylentilerin boşa çıktığını görüyoruz. Sektörün yitirdiği itibar, son yıllarda tekrar tahsis edildi. Dünyada hemen hemen her gün özel bir gün kutlanıyor. Biz de havlu ve bornozun önemini etkili vurgulamak adına 7 Mart'ı Türk Havlu ve Bornoz Günü olarak kutlamaktan yanayız. Kaliteli havlu ve bornozun üretildiği Denizli, dünyanın her tarafına bu ürünleri ihraç ediyor. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Denizli'den çıkan 7 Mart Türk Havlu ve Bornoz Günü fikrinin tutup, tüm dünyada her yıl kutlanması için elimizden geleni yapacağız."

İlgili Fotoğraflar