ABD'li Öğrencilerden DENİB'e Ziyaret...

10 Ocak 2014 Cuma günü, Amerika Birleşik Devletleri State University of New York at Buffalo (SUNY) üniversitesinden bir grup öğrenci Denizli İhracatçılar Birliğini ziyaret etti.

DENİB Yönetim Kurulu Üyeleri Veli OĞUZ, Yücel BAYAM ve Mustafa Korkut AYDINLI ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, 12 öğrenci ve 3 Profesörden oluşan heyet Denizli ekonomisi ve ihracatı hakkında bilgi edindiler.

Profesör Ronald Mcguire Türkiye ziyaretlerinin amacının, Türkiye'nin antik kültürel varlıklarını ve ülkenin güncel iş ve sosyal yapısını görmek, araştırmak ve anlamaya çalışmak olduğunu ifade etti.

Ziyarette Denizli ihracatı hakkında bilgilerin paylaşıldığı sunumun ardından, DENİB Yönetim Kurulu üyeleri misafir öğrencilerin sorularını yanıtladılar ve Denizli'de ev tekstilinin yanında, mermer, kablo, gıda, turizm başta olmak üzere birçok sektörün faal olduğunun altını çizdiler. Ayrıca, Denizli'de ihracatın ve ticaretin bir kültür olarak çok eski zamanlardan beri var olduğu vurgulandı.

Ziyaretin sonunda ABD'li heyet, Denizli'den ve ihracat başarısından çok etkilendiklerini belirterek gösterilen misafirperverlik ve sıcak karşılama için teşekkür etti. Diğer taraftan günün anısına Yönetim Kurulu Üyelerine, üniversitelerinin logosunu taşıyan şapkalar hediye ettiler.

 

 

İlgili Fotoğraflar