Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) 15. Genel Kurul Toplantısı Denizli'de Gerçekleşti...

TUSF ve DENİB Genel Kurula Ev Sahipliği Yaptı

Uluslararası bir kuruluş olan, Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) Genel Kurul Toplantısı bu sene EUSA üyesi olan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ev sahipliğinde 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında Denizli'de gerçekleşti. Denizli İhracatçılar Birliği toplantıya "Made by Denizli" projesi kapsamında ev sahipliği yaptı.

35'in üzerinde ülkeden, Federasyon Başkanları, Genel Sekterleri ve Üniversite Rektörleri gibi 150'ye yakın seçkin misafir Pamukkale Colossae otelde gerçekleşen Genel Kurula katıldılar.

Genel Kurulda Türkiye'nin Genç Nüfusuna Dikkat Çekildi

Bir spor kuruluşu olan EUSA'nın yoğun gündemli Genel Kurul toplantısında, ev sahibi ülke olan Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusuna dikkat çekilerek, ülkemizde spora yönelik projelerin kısa zamanda olumlu sonuçlar doğurabileceği belirtildi. Türkiye'nin sportif başarılarını daha da artırabilecek potansiyele fazlası ile sahip olduğunun altı çizildi.

Organizasyon Denizli'nin Tanıtımına Katkı Sağladı

Yurtdışından gelen misafirler, programın bir kısmını Pamukkale, Hierapolis ve Karahayıt ziyaretine ayırdı. EUSA Genel Kurulu üyeleri Pamukkale'deki tarih ve doğanın sunduğu zenginlikler karşısında hayranlıklarını gizlemedi.

Aynı zamanda TUSF Yönetim Kurulu üyesi olan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, EUSA'nın önemli bir uluslararası kuruluş olduğunu vurgulayarak, Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla, Denizli'nin tanıtımına önemli bir katkı sağladıklarını vurguladı. Böylesi uluslararası organizasyonların Denizli'de daha sık gerçekleşmesinin önemine işaret eden Kocasert, misafirlerin Türkiye'yi ve Denizli'yi çok etkileyici bulduklarını sözlerine ekledi.

 

 

İlgili Fotoğraflar