DENİB 3. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında Muhteşem Final

Denizli'nin tanıtımı ve tekstil sektörüne büyük katkı sağlayan, DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın bu yıl 3.sü düzenlendi. Muhteşem bir finale sahne olan yarışma 5 Eylül Cuma günü Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı'nın da desteklediği yarışmada dereceye girenlerin belli olduğu geceye, Denizli'den ve Denizli dışından çok sayıda konuk katılım sağladı. Ekonomi Bakanlığı'ndan Bakan Yardımcısı Adnan YILDIRIM, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden Denetim Kurulu üyesi Burak SERTBAŞ'ın da katıldığı geceye Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN'ın yanı sıra Denizli'den çok sayıda kuruluşun temsilcileri de final gecesinde hazır bulundu.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT yaptığı konuşmada "3. yarışmayı düzenliyor olmamız bizim için gerçekten önemli… 2014'teyiz ve yine ilk günkü heyecanımızla Tasarım Yarışmamızın hazırlıklarını tamamladık. DENİB Ev ve Plaj Giyimi Yarışması ile kentimize, hazır giyim sektörüne ve tasarım dünyasına farklı bir renk getirdiğimizi düşünüyoruz. İnanıyorum ki, yarışmamızın meyvelerini önümüzdeki yıllarda alacağız. Aslına bakarsanız bir anlamda geleceğe yatırım yapıyoruz. 2023 ihracat hedeflerimize ulaşmamız açısından, çok üreterek değil, marka ve nitelikli ürünler üreterek yolumuza devam edebilmemiz adına bu yarışmanın değeri büyük.” dedi.

Başkan Kocasert'in konuşmasının ardında Denizli Büyüşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, Bakan Yardımcısı Adnan YILDIRIM ve Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR de birer konuşma yaptılar.

Finale kalan 10 yarışmacının tasarımları, Özge Ulusoy, Pascal Nouma gibi ünlü isimlerin yer aldığı mankenler tarafından sergilenirken, değerlendirmeyi yapan jüri üyeleri arasında ise LOFT Markasının Stilisti Sayın Erdal GÜVENÇ, Moda Tasarımcıları Sayın Emre ERDEMOĞLU, Erol ALBAYRAK, Gül AĞIŞ, Özlem ERKAN, Özlem SÜER ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Elvan ÖZKAVRUK ADANIR gibi moda ve tasarım dünyasının önemli isimleri yer aldılar.

Titizlikle ve özenle hazırlıkları tamamlanan DENİB 3. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasına, TETSİAD-Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri Derneği ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi sponsor oldular. Sponsorlara teşekkür plaketlerini Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN takdim etti. Yarışmada sponsorların yanı sıra Yarışmacı Koçu Deniz KAPROL, Rönesans Ajans'tan Akif Örük'e de birer teşekkür plaketi sunuldu. Ayrıca üç senedir DENİB Ev ve Plaj Giyimi Yarışma Organizasyonunun hazırlık sürecinde sağladıkları katkılardan dolayı Sayın Mukaddes BAŞKAYA ve Vildan Sivri ÇAPUTÇU'ya da birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Yarışmada Jüri Özel Ödülüne Sezer Aksoy layık görülürken, Yasemen ŞEN üçüncülük, Nurten Yüksel ikincilik, Merve Gümüş ise birincilik ödüllerini aldılar. Dereceye giren yarışmacılar para ödüllerinin yanı sıra, Ekonomi Bakanlığınca onaylanması halinde yurt dışı eğitim hakkı kazanma şansını elde ettiler.

 

 

İlgili Fotoğraflar