DENİB 3. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının Finalistleri Belli Oldu...

Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı.

Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı okullardan mezun 85 yarışmacının 340 tasarım ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, 9 Haziran 2014'te Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirildi.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU, DENİB Yönetim Kurulu Üyeleri İsa DAL, Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Osman AKÇA, Osman UĞURLU, Tasarımcı Vildan SİVRİ ÇAPUTÇU, Gardenya Tekstil'den Mukaddes BAŞKAYA ve DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Koçu ünlü tasarımcı Deniz KAPROL'dan oluşan jüri üyeleri, finalistlerin birbirinden başarılı tasarımları arasında seçim yapmakta zorlandılar.

Finale kalan 10 isim şöyle;

-Gül Akıllı
-Hatice Kübra Çiçek
-Mavisu Demirağ
-Merve Gümüş
-Nurten Yüksel
-Sema Çağlar
-Serkan Günay
-Sezer Aksoy
-Tuğba Şeçgel
-Yasemen Şen

DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU ön elemeden sonra yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonların ulaştığını belirterek, bunun Türkiye'de tasarım konusunda hızlı bir gelişmenin olduğunun göstergesi olduğunu belirtti. DENİB'in düzenlediği ev ve plaj giyimi tasarım yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

Bu seneki yarışmanın tasarımcı koçu ünlü tasarımcı Deniz KAPROL ise, yarışmaya gönderilen tasarımları gördüğünde şaşırdığını belirterek, bu denli kaliteli bir tasarım havuzu ile karşılaşmayı ön değerlendirme öncesinde beklemediğini ifade etti. Ayrıca, tasarım ve modada farkındalığın Anadolu'da da yaygınlaşması adına bu yarışmaya ayrı bir önem atfettiğini sözlerine ekledi.

Dönüşüm temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin bundan sonraki süreçte, öncelikle finale kalan adaylar ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek. Temmuz ayında ise atölye çalışmaları başlayacaktır.

 

 

İlgili Fotoğraflar