DENİB 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Finalistleri Belli Oldu!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 6.sı düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı.

Türkiye'nin farklı illerinden ve okullardan eğitimine devam eden ve mezun 66 yarışmacının 264 tasarımı ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, 18 Kasım 2017 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirildi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Denetim Kurulu üyesi ve Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal, Yarışma koçu Mukaddes Başkaya, Yarışmanın Kreative Direktörü Özlem Kaya, Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Şöhret Aktepe ile yarışma koordinatörü- Şube Müdürü Şadiye Baykent'den oluşan jüri üyeleri, finalistlerin birbirinden başarılı tasarımları arasında seçim yapmakta zorlandılar.

25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak mülakata katılacak 15 isim dağılımı ise şöyle:

RUMUZ ADI SOYADI

· FİRKETE GÜLHAN ATEŞ

· HOLO-HORO NİSA NUR ŞÜKRAN HAPİL

· SHIBUMI ÇİĞDEM KÜÇÜK

· BY MO MEHMET OYMAK

· TNGZ01 ABDUL CİHAD SÜNBÜL

· GÜNEŞ MELİKE DOLAN

· MOON9 GİZEM MENDİ

· EL DORADO SÜLEYMAN EMİR KIRMIZI

· MAVİ MELİKE GÜRAL

· PURE GİZEM KİRACI

· LEGO35 BÜŞRA KOÇ

· IKTOMI BÜŞRA ÇAĞDAŞ

· 5197148 BERFİN ŞAHİN

· KALLIOPE ŞİLAN GÖKER

· BGK08143 İPEK ASLANBOY

DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu ön elemeden önce yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonlarla başvuruların yapıldığını belirterek, bunun Türkiye'de tasarıma ve inovasyona verilen önem ve hızlı bir gelişmenin göstergesi olduğunu, yarışma ile genç tasarımcıların teşvik edilerek, sektörel rekabet gücünün artırılması ve uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımlarının ortaya çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, ön eleme sonrası yaptığı konuşmada ise, bu yıl 6. sını düzenleyeceğimiz yarışmamızın sektörün rekabet gücünü arttırarak, özgün ve yenilikçi tarzların açığa çıkarılmasına, tasarımcıları cesaretlendirip motive etmesine büyük katkıda bulunduğuna inandığını ve tasarımların seçiminde, her yıl olduğu gibi bu yılda zorlandıklarının altını çizdi. Tasarım Yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

3D-REAMS temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin bundan sonraki süreçte, finale kalan adayların katılımıyla 25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak Mülakat ve Finalist Bilgilendirme Toplantısı sonucu 10 finalist ile bu seneki final yolculuğuna tüm hızıyla başlanacak...

 

 

 

İlgili Fotoğraflar