DENİB Başkan Yardımcısı Oğuzhan KATRANCI Van ve Hakkari'de

24 Askerimizin Hakkari'de şehit edilmesinin ardından, Türkiye İhracatçılar Meclisi Ekim Ayı İhracat rakamlarını Hakkari'de açıkladı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, İhracatçı Birlikleri Başkanları, Dernek başkanlarından oluşan 200 ihracatçı, terör eylemlerine karşın Hakkari'ye ‘inadına yatırım, inadına kardeşlik' mesajı verdiler. Sözkonusu heyette, DENİB'i temsilen Başkan Yardımcısı Oğuzhan KATRANCI yer aldı.

TİM Heyeti ve işadamları, bölgeye istihdam, yatırım ve eğitim projeleriyle eli-kolu dolu gitti. Hakkari'nin yatırımla, ihracatla, sanayiyle, turizmle anılması gayretiyle, bölge halkına iş ve aş yaratmak amacıyla, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birliğinin gezici eğitim tırı götürüldü. Gezici Eğitim Tırı, üç haftalık bir eğitimle bölge halkına ve gençlerine meslek eğitimi verilerek ve konfeksiyon atölyelerinde çalışabilir hale getirilecek.

Hakkari'ye , İstanbul'dan hareket eden özel uçakla Van üzerinden inen TİM heyeti, depremin neden olduğu hasarı yerinde gördü ve incelemelerde bulundu. Heyet , beraberinde götürdüğü yardım malzemeleri ve ayni yardımları vatandaşlarla paylaştı ve üzüntülerine ortak oldu.

Toplantı sonrası gözlemlerini paylaşan DENİB Başkan Yardımcısı Oğuzhan KATRANCI, Hakkari ve bölgenin coğrafi olarak yatırım yapılması gereken önemli alanlar olduğunu, özellikle doğal güzellikleriyle bir turizm şehri haline getirilebileceğinin altını çizdi.

İlgili Fotoğraflar