DENİB BAŞKANI SÜLEYMAN KOCASERT, GÜVEN TAZELEDİ

2010 yılından bu yana DENİB Başkanlığı görevini yürütmekte olan Süleyman KOCASERT, 18 Nisan 2014 yılında gerçekleştirilen seçimli genel kurulda, bir kez daha DENİB Başkanlığına seçildi.

İlgili mevzuat ve düzenlemeler çerçevesinde İhracatçı Birliklerinde seçimler dört yılda bir gerçekleştiriliyor. Seçilen DENİB Yönetim Kurulu 2018'in Nisan ayına kadar görevine devam edecek.

Genel Kurulun ardından DENİB Başkanlığına yeniden seçilen Süleyman KOCASERT şunları söyledi:

"Öncelikle Denizli İhracatçılar Birliği Genel Kurulu'na, şahsım ve yönetim kurulumuz adına gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum.

2010-2014 yılları arasında görev yapan yönetim kurulumuz önemli işlere imza attı. Yönetim Kurulunda bir nöbet değişimi olduğunu ifade etmek isterim. Tabi bunun bir sebebi var. Bilindiği gibi 2010 yılının Ağustos ayında Birliğimizin ismi Denizli İhracatçılar Birliği olarak değişti ve artık tekstil ve konfeksiyon dışındaki sektörlere de hizmet verebilir hale geldik. Doğal olarak bu durumun temsile de yansıması gerekiyordu. Yeni seçilen Yönetim Kurulumuzda tekstil dışındaki sektörlerden de isimler yer alıyor.

Önceki dönem Yönetim Kurulumuzda görev yapıp, yeni dönemde görev almayan üyelerimize DENİB'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek isterim. Önemli icraatlara beraber imza attık. Göreve geldiğimizde, personel giderlerimiz kanunda öngörülenin çok üzerindeydi. Doğrusu, bu durumun uzun süre devam etmesi Birliğin kapanmasını dahi gündeme getirebilirdi. Gelinen noktada, gelirlerimizin artmasıyla birlikte bu risk ortadan kalktı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde daha aktif görev almaya başladık. Hazırgiyim Sektör Kurulunda Başkan yardımcılığı görevini yürüttük. TİM Sektörler Konseyinde temsil edildik. Bu durum Denizli'nin ve DENİB'in algısına olumlu katkı sağladı.

Sosyal sorumluluk projelerinde elden geldiğince yer almaya çalıştık. Diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmek, önceliklerimiz arasında yer aldı. En güncel projemiz olan ve basına "çocuk gelin olmasın” başlığıyla yansıyan Mardin'e dikiş atölyesi bağışı çok ses getirdi. Bizler de daha önce Denizli'de İMKB Kız Meslek Lisesine ve Buldan Meslek Yüksek Okuluna bağışladığımız dikiş atölyelerine bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşadık.

Yönetim Kurulumuzun yenilendiği bir yılda, tasarım yarışmamızın temasını dönüşüm olması açıkçası hoş bir tesadüf oldu.

Ev ve Plaj Giyimi tasarım yarışmamız Denizli'ye renk getirdi. Bu sene "Dönüşüm” teması ile üçüncüsü gerçekleşecek.

URGE projemiz kapsamında yurtdışı pazarlama faaliyetlerimiz devam ediyor. Polonya ve Japonya'dan heyetleri Denizli'de ağırladık. Çin'de fuara katıldık, Polonya'ya ticaret heyeti düzenledik.

Açıkçası geçen dönem bizim için bir çıraklık dönemi idi. Bu dönemi bir kalfalık dönemi olarak görüyoruz. Hedeflerimiz arasında yeni URGE projelerini farklı sektörler için başlatmak var. Uluslararası etkinliklerimizin sayısını ve etkinliğini artıracağız. Eğitim faaliyetlerimize yenilerini ekleyeceğiz. Markalaşma ve Denizli'nin tanıtımına katkı sağlamak en önemli önceliğimiz olacak. Her sektörde ihracata ilişkin öncelikleri belirleyip, sektör odaklı çalışmalar yapacağız.

Ümit ediyorum, 2018 geldiğinde başarılı bir dönemi daha geride bırakmış oluruz. Bir kez daha desteklerinden dolayı DENİB Genel Kuruluna teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

2014-2018 dönemi DENİB Asil Yönetim Kurulu ve Asil Denetim Kurulu Listesi aşağıdaki şekliyle oluşmuştur;

Yönetim Kurulu Başkanı:MODEKO TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Yönetim Kurulu Üyesi :BAŞARANLAR İNŞAAT MALZ. TİC. VE SAN. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi :BAŞAK METAL TİC. VE SAN. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi :EGEM TEKS. KONF. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Yönetim Kurulu Üyesi :EVTEKS TEKS. KONF. TUR. YAT. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Yönetim Kurulu Üyesi :MAKROTEKS TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Yönetim Kurulu Üyesi :MENDERES TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi :MUTEKS MUTLUBAŞLAR ÖRME İHTİSAS SAN. İÇ ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Yönetim Kurulu Üyesi :NEŞE TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi :PAMUKKALE KABLO SAN. TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi :ZOREL TEKS. İML. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Denetim Kurulu Üyesi :TOSUNOĞLU TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.

Denetim Kurulu Üyesi :GAMA TRAVERTEN SAN. VE TİC. A.Ş.

Denetim Kurulu Üyesi :ÇALIŞKAN TARIM ÜR. İNŞ. TAAH. TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

 

 

 

İlgili Fotoğraflar