DENİB' den ABD' ye Çıkarma...

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile yürütülmekte olan URGE Projesi kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri'ne bir yurt dışı pazarlama faaliyeti düzenlendi. "Turkish Towels” konseptiyle New York'ta 15-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen "Market Week”e katılmak üzere proje grubundan 13 Firma Global Home Show'da yer aldılar.

Program kapsamında DENİB üyesi 13 ihracatçı firma, Amerikalı firma yetkilileriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler. Amerikalı İş Adamları derneklerinin yetkilileriyle de görüşen firmalar, burada güçlü işbirliği kuracakları firmalarla irtibat kurma fırsatına sahip oldular. Heyet aynı zamanda New York Başkonsolosu Ertan YALÇIN ve New York Ticaret Ateşesi Mustafa Ali YURDUPAK ile de bir araya gelerek ABD pazarı hakkında bilgi alışverişinde bulundular. DENIB olarak geçtiğimiz ay üyeliğini kesinleştirilen USFAI (Amerika Moda Sanayi Derneği) ile yeni işbirliği imkanlarını ihracata direk katkıya çevirmeyi de programına almış ve adı geçen dernek yönetiminden temsilciler ile New York ta bir araya gelmiştir.Ayrıca, TACCI (Türk-Amerikan Ticaret Derneği) yetkilileri, proje kapsamındaki üye firmalarımızın standlarını ziyarette bulundu.

URGE Projesi ile Dünya'ya açılan DENİB Heyeti ABD'deki görüşmeleri sırasında ülkenin önde gelen sektör dergileri olan Home & Textile Today ve LDB Interior Textiles Dergilerinin yetkilileriyle de görüşme fırsatı bulmuştur.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert New York Pazarlama faaliyeti programı hakkında şunları söyledi; " Ekonomi Bakanlığımızın da destekleriyle ülke ihracatımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri gibi Dünya ekonomisinin zirvesinde bulunan bir ülkede böyle bir faaliyeti gerçekleştiriyor olmak biz ihracatçılar için büyük bir fırsat anlamı geliyor. Ümit ediyoruz ki, buradaki ikili iş görüşmelerimiz yakın zamanda somut ticari ilişkilere dönüşür. Bu programın devamını 2015 Mart ayında ve gelecek yıllarda da devam ettirmeyi planlıyoruz.”

İlgili Fotoğraflar