DENİB' den Ankara Çıkarması...

Denizli İhracatçılar Birliği, kalabalık bir heyet ile 18 Haziran 2014 Çarşamba günü, bazı temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya bir ziyaret programı gerçekleştirdi.

İlk olarak sabah saatlerinde Ekonomi Bakanlığı'na giden DENİB Heyetini, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ makamında kabul etti. DENİB'in yeni göreve gelen Yönetim Kurulunun Ekonomi Bakanlığını ilk ziyaretinde, ihracatçıların beklentilerini ve önerilerini içeren dosya Sayın Bakana takdim edildi. Ekonomi Bakanlığında, ayrıca Bakan Yardımcısı Sayın Adnan YILDIRIM ve üst düzey bürokratlarla da görüşmeler gerçekleştirildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret ederek, Denizli Milletvekilleri Sayın Mehmet YÜKSEL, Bilal UÇAR ve Nurcan DALBUDAK ile temaslarda bulunan DENİB Heyeti daha sonra da, Denizlili olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL'i makamında ziyaret etti.

Son olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ'a gerçekleştirilen ziyarette, yine ihracata ve gümrüklere ilişkin olarak beklentiler ve öneriler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, ihracatçıların talepleri iletildi.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Ankara ziyaretine ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Çok verimli ve etkin bir Ankara seyahati gerçekleştirdik. Bu, yeni yönetim kurulumuzla gerçekleştirdiğimiz ilk Ankara ziyareti oldu. Ziyaret ettiğimiz tüm makamlarda hayırlı olsun temennilerini duymak bizleri şüphesiz memnun etti… Ayrıca geçen hafta şahsımın TİM Başkan Vekilliği görevinin tevcih edilmesi ile ilgili olarak da başarı dileklerini duymak, destek mesajlarını almak hepimiz için ayrı bir motivasyon kaynağı oldu… Tabii ki en önemlisi bu ziyarette bizler Denizli'nin ihracata ilişkin sorunlarını, önerilerini ve taleplerini başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ olmak üzere en yetkili mercilere iletme fırsatı bulduk. Denizli İhracatçılar Birliği Yönetimi olarak, üyelerimizi en etkin şekliyle temsil etmek için çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek.”

İlgili Fotoğraflar