DENİB' den URGE Projesi Kapsamında Eğitim

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülmekte olan "Denizli Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında, proje dahilindeki firmalara yönelik olarak "Ticari İstihbarat ve Uluslararası Pazarlama” eğitimi düzenlendi.


Ekonomi Bakanlığının desteği ile yürütülmekte olan URGE Projesi Kapsamındaki eğitim, 13—15 Mayıs tarihleri arasında DENİB'de gerçekleştirildi.

DENİB'de yapılan eğitimde, Uluslararası Ticarette Bilginin önemi, İhracatta Strateji Belirleme ve Planlama, E-Ticaret, Hedef Pazar Belirleme ve Yapılması gerekenler gibi konularda bilgi paylaşımı gerçekleşti. Üç gün süren eğitme Proje Kapsamındaki firmalardan ilgili departmanların üst düzey yetkilileri katılım sağladı.

URGE projesi Kapsamında Yapılanlar…

Yaklaşık iki yıldır devam etmekte olan projede, katılımcı firmalar farklı konularda eğitim almanın yanısıra, Japonya'dan bir alım heyeti ağırlandı. Diğer taraftan Polonya'ya ticaret heyeti programı düzenlenirken, Çin'de Intertextile Shanghai fuarına katılım sağlandı. Önümüzdeki aylarda ABD'ye gerçekleştirilecek bir heyet programının ise çalışmaları devam ediyor.

İlgili Fotoğraflar