DENİB Geleneksel HEIMTEXTIL Toplantısı North Point Otel de Yapıldı...

Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen ve Denizli için son derece önemli olan Heimtextil fuarı öncesi her sene olduğu gibi bu sene de bir değerlendirme ve hazırlık toplantısı organize edildi.

3 Ocak 2013 Cuma akşamı North Point Otel'de gerçekleşen toplantıya DENİB Yönetim Kurulu ev sahipliği yaparken, Heimtextil'e katılacak firmaların temsilcilerinin yanısıra Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin BAĞCI da katılım sağladı.

Toplantıda, DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT tarafından 2013 yılının değerlendirildiği ve 2014 yılına ilişkin beklentilerin paylaşıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Türkiye ve Dünya Ekonomisine ilişkin 2013 yılındaki gelişmeler, mevcut durum ve 2014'e ilişkin olarak döviz kuru, dış ticaret ve büyüme oranlarına ilişkin beklentiler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin BAĞCI ise konuşmasında üniversite sanayi işbirliğinin Denizli için önemine değinerek, Pamukkale Üniversitesi bünyesindeki Teknokentin şehre önemli fırsatlar sunduğunu ve Teknokentin sağladığı imkanlardan mümkün olduğunca çok girişimcinin yararlanabilmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Toplantının devam eden bölümünde firmalar 2014 Heimtextil Fuarına ve ihracata ilişkin görüş alışverişinde bulundular. Bu sene fuara Denizli İhracatçılar Birliğine üye 44 firma katılıyor.

 

 

İlgili Fotoğraflar