DENİB, HEIMTEXTIL Öncesi Katılımcıları Buluşturdu

Her yıl Ocak ayında Frankfurt'ta düzenlenen ve Denizli'den çok sayıda firmanın katıldığı Heimtextil Fuarı öncesi Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Denizli Polisevinde bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Önceki yıllarda da düzenlenen toplantıya, Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR, Denizli Belediye Başkanı Osman ZOLAN, PAÜ Rektörü Hüseyin BAĞCI, Denizli Ticaret Odası Başkan Vekili Hüseyin MEMİŞOĞLU, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, GEKA Genel Sekreteri Mehmet AYDINER'in yanısıra, Heimtextil Fuarında stand açacak olan firma sahipleri ve temsilcileri katıldı.

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT açılış konuşmasının ardından yaptığı sunumda, kısaca ihracat rakamlarından, Heimtextil fuarına ilişkin istatistiki bilgilerden, pamuk ve iplikteki güncel gelişmelerden bahsetti. Başkan KOCASERT, sunumunda ülkemizde ve dünyada 2011 yılında yaşanan gelişmeler ile 2012 yılı beklentilerine ilişkin bilgiler verdi. Bunun yanında fuarda Uludağ İhracatçı Birlikleri ve DENİB işbirliğiyle hazırlanan "Turkish Home Textiles” standı ile Birliğimizce fuarda dağıtılmak üzere yaptırılan ve bu yıl fuara katılan üyelerimizin bilgileri ile Denizli bilgilerinin yer aldığı katalog hakkında da bilgi verdi.

Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR'in de bir konuşma yaptığı toplantıda, katılımcılar görüş ve düşüncelerini paylaştılar.

Toplantıda özet olarak; Doğru fiyat politikası belirlemenin şart olduğu, fiyatlar belirlenirken güncel gelişmelerin de dikkate alınması gerekliliğinin altı çizildi. Bunun yanısıra tasarım ve yenilik getiren ürünlerin geliştirilmesinin önemi vurgulandı.

Değerlendirme toplantısı, başarılı bir fuar geçirme temennisiyle sona erdi.

İlgili Fotoğraflar