DENİB Heyeti, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ' yi Makamında Ziyaret Etti

20 Ocak 2014 Pazartesi günü, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ'yi makamında ziyaret etti.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, ziyarette Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin Ekonomi Bakanı olarak görev almasından duydukları memnuniyeti ve gururu bir kez daha dile getirerek, Sayın Bakana hayırlı olsun dileklerini sundu.

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, hedeflerinin ihracatımızın gelişimini sürdürmesi için gerekli olan politikaları hızlı ve etkin bir şekilde hayata geçirmek olduğunu ifade ederek, önceki dönem başkanları arasında olduğu Denizli İhracatçılar Birliği'nin ziyaretinden ayrı bir memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ziyaretin ardından yaptığı açıklamada Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT şunları söyledi; " Sayın ZEYBEKCİ'nin Ekonomi Bakanı olması ülkemiz için önemli bir şans. Çünkü kendisi aramızdan biri. İhracata ve sanayiye ilişkin sahip olduğu tecrübe sayesinde, Ekonomi Bakanlığının önümüzdeki günlerde ülkemiz ihracatına çok şey kazandıracak önemli icraatlara imza atacağından hiç şüphemiz yok. Bugün gerçekleştirdiğimiz nezaket ziyareti ise, bir ziyaretin ötesine geçerek adeta bir çalışma toplantısına dönüştü. Biz Sayın Bakanımıza, hem Denizli'yle ilgili hem de ihracatla ilgili, gündemdeki konuları, sorunları ve önerilerimizi içeren bir dosya sunduk. Ümit ediyoruz ki Sayın Bakanımızla birlikte ihracatımıza ilişkin birçok hususta çok hızlı mesafe kat edeceğiz.”

Ziyarette gündeme gelen bir diğer konu ise, doğu ve güneydoğu illerimizde hayata geçmesi planlanan dikiş atölyeleri oldu. Ekonomi Bakanı ZEYBEKCİ, özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, oralara faklı bir soluk getirmenin şart olduğunun altını çizdi. Bu anlamda, ilk olarak Hakkari, Mardin ve Şırnak'a birer dikiş atölyesi kurulmasını planladıklarını belirten ZEYBEKCİ, bu anlamda Denizli'nin öncü olmasını çok önemsediğini vurguladı. Doğu ve güneydoğuda yaşanan birçok problemin temelinde ekonomik sıkıntılar yattığını belirten ZEYBEKCİ, çözüm süreci ile yakalanan atmosferde ülkemizdeki kardeşlik duygusuna da hizmet edecek bu proje, aynı zamanda "çocuk gelinler” probleminden, işsizliğe bağlı birçok probleme kadar toplumsal yaraların tedavisine yönelik önemli bir başlangıç olacaktır dedi.

Denizli İhracatçılar Birliği heyeti, bugünkü Ankara programında, geçtiğimiz günlerde ataması gerçekleşen Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim ŞENEL'i de makamında ziyaret etti.

 

 

İlgili Fotoğraflar