DENİB'de 2013-2014 Ev Tekstili Trendleri Semineri Düzenlendi

Her yıl Ocak ayında Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil Fuarında Denizli İhracatçılar Birliği ve Uludağ İhracatçılar Birliği işbirliği ile açılacak "TURKISH HOME TEXTILES” standının bu yılki teması olan ev konsepti için stand tasarımcıları Belçikalı tasarımcılar Michel Minne ve Niek De Prest ile Uludağ İhracatçılar Birliği Heyeti 22 Aralık 2011 tarihinde Denizli'ye gelerek incelemelerde bulunmuşlardır.

Belçikalı tasarımcılar tarafından sözkonusu stantta yer verilmek üzere fuara katılan üyelerimizin gönderdiği ürünlerinin seçiminin ardından, tasarımcıların İngilizce olarak sundukları 2013 / 2014 sezonu ev tekstili trendleri ile ilgili bir seminer gerçekleştirilmiştir.

Birliğimiz Konferans Salonunda ağırlıklı olarak üye firmaların tasarım ve pazarlama departmanları çalışanlarının katıldığı seminerde, katılımcılara önümüzdeki dönemde ev tekstili sektöründe hakim olacak trendlerle ilgili olarak çok değerli bilgiler verilmiştir.

Seminerin ardından, tasarımcılarla birlikte Denizli'ye gelen Uludağ İhracatçı Birlikleri heyeti, düzenlemekte oldukları Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nın tanıtımını yapmak üzere Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesi öğrencileriyle buluştular.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilmek, geleceğin tasarımcılarını ev tekstili sektörü ile buluşturmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen "Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” Denizlili gençlere tanıtıldı.

Birliğimiz Başkanı Süleyman Kocasert'in başkanlığında UTİB Yönetim Kurulu Üyelerinden Aslı Türkün Karaçor ve Pınar Taşdelen Engin'in katıldığı toplantıda , yarışma ile gençlerin ve profesyonel tasarımcılar teşvik edilerek, sektörel rekabet gücünün artırılmasının amaçlandığı vurgulandı.

DENİB'de Belçikalı tasarımcılar tarafından gerçekleştirilen sunuma http://www.uib.org.tr/files/downloads/Future_living.rar adresinden ulaşılabilir.

İlgili Fotoğraflar