DENİB'de Dış Ticaret Bilgilendirme Toplantısı

20 Mart 2012 Salı günü, Birliğimiz organizasyonunda ve Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü koordinasyonunda DENİB Konferans Salonu'nda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlendi.

Bir gün boyunca devam eden seminerde, Ekonomi Bakanlığı bürokratları tarafından dış ticaret mevzuatı ile ilgili bilgiler verilirken, Denizli'de başarılı ihracatçı/işadamlarının başarı öyküleri anlatıldı. Seminere firma temsilcilerinin yanısıra Pamukkale Üniversitesi öğrencileri de ilgi gösterdiler.

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Daire Başkanı Sayın Bahadır ERKAN'ın Bakanlığın tarihçesi, misyonu ve vizyonu hakkında bilgiler verdiği sunumunun yanısıra, Ekonomi Bakanlığından gelen diğer konuşmacılar "Japonya Pazarına İhracat Olanakları”, "Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri”, "Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi”, "Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY'nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım, AR-GE ve Tasarım Destekleri” ile "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi”, "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği” ve "Çevre Maliyetlerinin Desteklenmesi” konularında katılımcılara bilgi verdiler.

Bununla birlikte açılış konuşmasını DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT'in yaptğı seminerde, Denizli'nin köklü firmalarından Seyran Gıda A.Ş.'den Sayın Levent ÇAPUTCU ve ERBAKIR A.Ş.'den Sayın Müjdat KEÇECİ iş hayatlarına ve ihracatçı kimliklerine ilişkin başarı öykülerini ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştılar.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, bundan sonra da benzer programlar gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, katılımcılar ve şehir dışından gelen misafirlere teşekkürlerini sundu.

DENİB GENEL SEKRETERLİĞİ

İlgili Fotoğraflar