DENİB'den bir ilk: POLONYA ALIM HEYETİ DENİZLİ'de

Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda , Polonya genelinde 31 adet süpermarket zincir ağı bulunan orta ve düşük fiyat seviyesinde ürünlere sahip Auchan Polska firmasından oluşan 4 kişilik bir heyetin 10-15 Mart 2013 tarihlerinde Özel Nitelikli Alım Heyeti kapsamındaki ülkemizi ziyaretleri çerçevesinde İstanbul, Bursa, İzmir ile birlikte Denizli' de alım heyeti organizasyonu düzenlenmiştir.

13 Mart 2013 Çarşamba günü Birliğimiz Hizmet binasında gerçekleştirilen organizasyonda, battaniye, yatak çarşafı, havlu, halı, banyo paspası, mutfak havlusu ve fırın eldiveni grubu ile ilgilenen heyetle, Birliğimize görüşme başvurusunda bulunan 20 üyemiz firma temsilcileriyle ikili görüşmeler yapılmıştır.

Polonya heyeti, Denizli firmalarıyla yaptığı ikili görüşmelerin Türkiye'nin Polonya'ya ihracatını artırmada son derece faydalı olduğunu dile getirerek, Denizli ev tekstili ürünlerini oldukça tatmin edici bulduklarını belirttiler. Görüşmelerin olumlu ve gelecek vaat eden bir atmosferde gerçekleştiğini vurguladılar.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, programın Denizli ihracatına katkıda bulunmasını temenni ederek, Denizli firmalarının hedef ülkelerine yönelik alım heyeti organizasyonlarını bundan böyle daha sık gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Sayın KOCASERT, somut neticeleri beraberinde getirecek benzeri ticari temaslarla, Denizli ihracatının Türkiye 2023 ihracat hedefinde büyük pay almasına yardımcı olacağını belirtti.

Görüşmelerin ardından Pamukkale'yi ziyaret eden alım heyeti yetkilileri, Denizli'den gerek ev tekstili ürünleri, gerek doğal güzellikleri ile oldukça memnun ayrıldıklarını dile getirdiler.

İlgili Fotoğraflar