DENİB'den FRANKFURT Sanayi ve Ticaret Odasına Ziyaret...

8-11 Ocak 2014 tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt kentinde gerçekleşen Heimtextil Fuarı'na Denizli'den stand açan firmaların yanında çok sayıda firma temsilcisi ziyaretçi olarak katıldı.

Bu sene fuar ile eş zamanlı olarak Denizli İhracatçılar Birliği tarafından, Frankfurt Sanayi ve Ticaret Odası'na bir ziyaret gerçekleştirilerek, hem Denizli hakkında hem de Denizli İhracatı hakkında bilgiler verildi.

10 Ocak 2014 Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette, DENİB Heyetinin, Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Dr. Jürgen RATZINGER ve Kuzey Amerika, Orta & Güneydoğu Avrupa Uluslararası İş Müdürü Hasan Kara tarafından karşılanmasının ardından, ilk olarak Ekonomik Geliştirme Dairesi Yabancı Yatırımcılar Birimi sorumlusu Olaf Lemmingson tarafından Frankfurt hakkında ve Frankfurt'a yatırım olanakları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Denizli ihracatı, ekonomisi ve Denizli'de gelişen sektörler hakkında bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

Yapılan toplantı esnasında, karşılıklı kurulabilecek muhtemel işbirliğine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu ve İkili ticari ilişki fırsatları hakkında görüşmeler yapıldı.

Toplantının ardından , Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası'nın tarihi binası ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasında incelemelerde bulunuldu.

 

Heimtextil 2014 Fuarına katılan bazı Denizli firmalarına ait görüntülere aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Abc Tekstil

Demsan

Eke Tekstil

Hürsan Tekstil

Menderes Tekstil

Ozanteks

Turkuaz Tekstil

Zorel Tekstil

Denizli Firmaları Türk Standları

 

 

İlgili Fotoğraflar