DENİB'den "Kurumsallaşma ve Risk Yönetimi" Hakkında Eğitim

Denizli İhracatçılar Birliği'nin, Ekonomi Bakanlığı ile koordinasyon içerisinde yürütmekte olduğu "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi” (URGE) kapsamında 28 firmayı kapsayacak şekilde planlanan eğitim başladı.

Eğitim programının açılış konuşmasını DENİB Başkan Yardımcısı ve DENİB Urge Komitesi Başkanı Mehmet BAYKENT yaparken, DENİB Yönetim Kurulu üyeleri Veli OĞUZ, Yücel BAYAM ve Mustafa AYDINLI da açılışta hazır bulundu.

"Denizli Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” projemizineğitim bölümü "Kurumsallaşma ve Risk Yönetimi” başlıklı eğitim çerçevesinde 26 Mart 2013'te başlayıp 3 gün boyunca Denizli İhracatçılar Birliği'nde devam edecek. Eğitim sonunda proje kapsamındaki firmaların kurumsallaşma hakkındaki farkındalık ve bilgi düzeylerini artırmaları beklenmekte. Eğitimler, İstanbul'dan hizmet alınan ICC Uluslararası Danışmanlık Ltd. Şti yetkilisi Tülin SEÇEN tarafından verilecek.

DENİB tarafından yürütülmekte olan proje 2012 yılında başladı. İlki tekstil ve konfeksiyon sektöründe başlatılan projeye, duyuru sonrası 28 firma başvuruda bulundu ve ilk aşamasında firmaların ihtiyaç analizi çalışması yapıldı. Söz konusu çalışmanın ardından firmaların talepleri ve ihtiyaç analizinde tespit edilen veriler dikkate alınarak anılan eğitim programı düzenleniyor.

Projenin bir sonraki aşamasında eğitime katılan firmalar, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenecek yurtdışı pazarlama programı ve alım heyeti programlarında yer alacaklar.

DENİB, devlet desteği ile yürütülmekte olan bu projenin benzerlerini, tekstil dışındaki sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için de başlatmayı planlıyor.

İlgili Fotoğraflar