DENİB'te Kıdem Tazminatı Toplantısı Düzenlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde, Denizli İhracatçılar Birliği Konferans Salonu'nda 20 Aralık 2011 tarihinde Kıdem Tazminatı Toplantısı düzenlendi.

Açılış konuşmasını DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Arif ŞENSÖZ'ün yaptığı toplantıya firma sahiplerinin yanısıra , personel ve insan kaynakları yöneticileri yoğun katılım sağladılar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından İş Başmüfettişi Dr. Süleyman ÖZMAN'ın moderatörlüğünü yürüttüğü toplantıya, işverenleri temsilen Yeminli Mali Müşavir İzzet ÖZER, çalışanları temsilen TEKSİF (Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası) Denizli Şube Başkanı Recep OKTAY katıldı. Diğer bir konuşmacı ise Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuz KARADENİZ idi.

Farklı kesimleri temsilen görüşlerini dile getiren konuşmacılar, ülkemizde kıdem tazminatı uygulamasının nasıl olması gerektiği konusundaki görüşlerini ortaya koydular. Sayın Recep OKTAY kıdem tazminatının mevcut haliyle uygulamaya devam etmesinin gerekliliğini savunurken, Sayın İzzet ÖZER çalışma barışının sağlanması için Kıdem Tazminatı Fonunun hayata geçmesinin gerektiğini vurguladı. Doç. Dr. Oğuz KARADENİZ ise, fonun adilane bir uygulama olacağını ifade etti ve Denizli'de konuyla ilgili olarak yaptıkları saha çalışmasından ortaya çıkan sonuçları paylaştı.

Toplantı sonundaki soru-cevap bölümünde katılımcılar, konuşmacılara sorularını yöneltme fırsatı buldular.

İlgili Fotoğraflar