Denizli' den Mardin ve Şırnak Çıkartması

"İşadamları, STK temsilcileri ve gazetecilerden oluşan” Denizli heyeti, Ekonomi Bakanımızın Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin ve TİM Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi'nin de katılımlarıyla 13 Mart 2014'te Mardin ve Şırnak'taydı.

Denizli Heyeti, bölgede kurulumu süren makineleri ve atölyeleri yerinde görmek ve kurulan dikiş atölyelerinin açılışını gerçekleştirmek üzere sabah saatlerinde Çardak Havaalanı'ndan Mardin'e hareket etti.

Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin "Bölge insanına balık tutmayı öğreteceğiz, Ege ile bu bölgemizi; iş, meslek ve istihdam için buluşturacağız” sözleri ile başlayan Projesi'ye ilk destek Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nden ve DOSB üyesi işadamlarından geldi ve buna bağlı olarak DOSB'den konfeksiyon atölye malzemesi dolu bir tır 8 Şubat'ta Hakkari Halk Eğitim Merkezi'ne gönderildi. Ardından bir tır dolusu malzemeden oluşan "yeni atölyeler ve ekipman” yardım paketi de 8 mart Dünya Kadınlar Günü'nde Denizli ihracatçılar birliği (DENİB) tarafından Mardin ve Şırnak'a gönderildi.

Denizli Heyetinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Sanayi Odası (DSO), Denizli Ticaret borsası (DTB) ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nden (DOSB) üst düzey katılımcılarla gerçekleşen ziyarete, önümüzdeki dönemde yeni projelerle yenilerinin eklenmesi hedefleniyor.

Mardin Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde gerçekleşen açılış töreninde DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT'e katkılarından dolayı bir plaket takdim edildi.

 

 

İlgili Fotoğraflar