Denizli Ev Tekstili Ürünleri Bu Kez Makedonya' da...

19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen Makedonya (Üsküp) Ev Tekstili Sektörel Ticaret Heyeti başarılı ile tamamlandı.

20 Aralık 2017 Çarşamba günü, Üsküp Ticaret Müşavirimiz Sayın Bünyamin KUTLU, MATTO Başkan Yardımcısı Sayın Ayhan UZUN ve MATTO denetleme kurulu üyesi Sayın Mustafa MURATOĞLU'nun açılış konuşmaları ile başlayan iş forumunda Makedonya ekonomisi hakkında genel bilgilere yer verilirken iki ülke arasında ticaret hacminin artması için ev tekstili ürünlerinin önemli bir kaldıraç olduğu vurgulandı.

Açılış konuşmalarının devamında gerçekleşen ikili iş görüşmeleri ile katılımcılarımız Makedonya ev tekstili sektör temsilcileri ile görüşme fırsatını değerlendirdi. Programa katılan fimalarımız: ABC Tekstil, Chaputs, Egem Tekstil, Erteks, Erva Havlu, Makroteks, Tosunoğlu Tekstil, Zorel Tekstil.

21 Aralık 2017 günü Makedonya'da faaliyetlerini sürdürmekte olan ev tekstili üretim tesisi ziyaretinin yanısıra Üsküp merkezli ev tekstili perakende merkezleri ziyaretleri gerçekleştirildi.

Söz konusu program ile hedef pazardaki ev tekstili sektörü mercek altına alınırken, Denizli ev tekstili ürünlerinin uluslararası anlamda bilinirliği ve tanınırlığına katkı sağlandı.

 

 

İlgili Fotoğraflar