Denizli Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü, Bundan Böyle Bölge Müdürlüğü Olarak Hizmet Verecek

DENİZLİ BİR KEZ DAHA HAK ETTİĞİNİ ALDI

Denizli Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü, bundan böyle Bölge Müdürlüğü olarak Hizmet Verecek

3 Milyar Doların üzerindeki ihracatı ile, Türkiye'nin en fazla ihracat gerçekleştiren sekizinci şehri olan Denizli'de uzun yıllardır faaliyetini sürdüren Denizli Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü, yapılan yasal düzenleme ile Pamukkale Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü olarak hizmet verecek.

Pamukkale Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü, Denizli ile birlikte Afyonkarahisar, Uşak ve Muğla'ya hizmet verecek.

Kaklık Lojistik Merkezi Daha Faal Hale Gelecek

Bölge Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü'nün kurulması ile birlikte, 250 bin ton yükleme ve boşaltma kapasitesi olan Kaklık Lojistik Merkezi'nin de daha faal hale gelmesi beklentiler arasında yer alıyor. Gümrük işlemlerinin tamamlanarak, ihracat mallarının doğrudan İzmir limanına gönderilebilmesi ihracatçı firmalara operasyonel anlamda önemli düzeyde kolaylık sağlıyor.

Emeği Geçenlere Müteşekkiriz

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, yeni düzenleme ile ilgili olarak şunları söyledi;

" Açıkçası bu Denizli için bir ihtiyaçtı. Özellikle ihracat potansiyeli ile öne çıkan şehrimizin dış ticaret potansiyeli her geçen sene artıyor. Doğrusu biz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın örgütlenmesinde, Denizli'nin Bölge Müdürlüğü düzeyinde temsil edilmesini arzu ediyorduk. Bölge Müdürlüğü ile birlikte bürokratik işlemler kuşkusuz daha hızlı ilerleyecek.

İhracatçıların kavuşacağı kolaylıkların yanında, bu yeni durum ile birlikte Denizli'nin bölgemizdeki ağırlığının bir kademe daha yükseldiğini ifade etmemiz gerekiyor. Denizli bir kez daha hak ettiğini aldı. Özetle, sadece ihracatçılara değil, tüm Denizli'ye hayırlı olsun diyebileceğimiz bir gelişme diyebiliriz.

Başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ olmak üzere, Milletvekillerimiz Sayın Mehmet YÜKSEL, Sayın Bilal UÇAR, Sayın Nurcan DALBUDAK'a ve emeği geçen herkese müteşekkiriz.”