Denizli İhracatçılar Birliği, Denizlili Mermer İhracatçıları ile Buluştu...

30 Mayıs 2012 akşamı, Dedeman Otel'de Denizlili Mermer İhracatçıları ile DENİB Yönetim Kurulu yemekli bir toplantıda bir araya geldiler.

DENİB'in ev sahipliğinde gerçekleşen programda, Denizli'deki mermer ihracatı hakkında ve genel olarak Denizli İhracatı hakkında değerlendirmelerde bulunulurken, Denizli ihracatının gelişmesi için yapılması gerekenlere ilişkin olarak da görüş alışverişinde bulunuldu.

Güncel ekonomik gelişmeler hakkında bilgiler içeren bir sunum yapan DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, 2010 yılından bu yana Denizli İhracatçılar Birliği olarak hizmet verdiklerini ve tekstil sektörü dışında faaliyet gösteren ihracatçıların da DENİB'den hizmet alabildiklerinin altına çizdi. Bu değişiklik kapsamında, birçok Denizlili mermer ihracatçısının, ihracatlarını DENİB'den geçirmeye başladığını belirten DENİB Başkanı, çok kısa bir süre içerisinde DENİB'in Denizlili bütün ihracatçıları temsil eden güçlü bir kurum haline gelmesini öngördüklerini ifade etti.

Denizli'de birçok sektörden ihracat gerçekleştirildiğini söyleyen KOCASERT, sektörler farklı olsa da ihracata ilişkin birçok konunun aynı olduğunu ifade ederek, mermer sektörü temsilcileri ile yaptıkları toplantının benzerlerini, önümüzdeki dönemde diğer sektör temsilcileri ile de yapacaklarını sözlerine ekledi.

İlgili Fotoğraflar