DENİB'den Girişimcilik Eğitimi

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli Merkez Müdürlüğü işbirliği düzenlediği Girişimcilik Eğitim Programı başladı.

Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması, yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi amacı güden programa 30 girişimci adayı katıldı.

Girişimcilik dersleri, Denizli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Ofis yöneticisi Enis ERDAL tarafından verilmekte. Girişimcilik eğitimleri için DENİB'e başvuran 125 kişi arasından seçilen 30 kişi, toplam 10 gün ve 60 saat olmak üzere bir ay sürecek eğitim programında, girişimcilik fikirleri oluşturma ve test etme, pazarlama, üretim, finans ve iş planı konularında bilgi edinecek olup, programı tamamlayacak girişimci adaylara eğitim sonunda sertifika verilecek.

KOSGEB, iş programını uygun bulduğu girişimcilere iki yıl ödemesiz 3. yıldan itibaren iki yıl içerisinde geri ödenmek üzere 27 BİN LİRAYA kadar hibe, 70 BİN LİRAYA KADAR sıfır faizli kredi desteği sağlayacak. 27 Bin Liralık Hibenin, 5 bin liraya kadar olan kısmı işletme kuruluş desteği, 10 bin liraya kadar olan kısmı makine, teçhizat ve ofis donanım desteği, 12 bin liralık kısmı da işletme giderleri desteği olarak verilecek.

İlgili Fotoğraflar