Denizli “Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Son Gelişmeler ve Beklentiler” adlı Ekonomi Zirvesine Ev Sahipliği Yaptı...

Ekonomi Bakanlığı tarafından, Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki Son Gelişmeler ve Beklentiler konulu toplantı 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Denizli Dedeman Park Otel'de gerçekleşti. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Ekonomi Bakanlığı Genel Müdürleri, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformunda yer alan oda ve dernek başkanları ve çok sayıda ihracatçı - sanayici işadamı katıldı.

Denizli Platformu işbirliğiyle gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmaları bölümünde ilk olarak söz alan Denizli İhracatçılar Birliği(DENiB) Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu, böyle bir organizasyonun Denizli'de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Denizli İhracatçılarının başlıca sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgileri Bakanımıza arz etti. Ardından Denizli Ticaret Borsası Başkanı, Sanayi Odası Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı konuşmalarını tamamlayarak, Sayın Bakanımıza görüşlerini arz ettiler.

Konuşmaların ardından, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci Denizli, Türkiye ve Dünya Ekonomileri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, ekonominin her geçen gün daha iyiye gittiğini vurguladı. Türkiye ve Dünya ekonomisindeki son gelişmeleri, Denizli sanayici- ihracatçı firma temsilcileriyle paylaştı.

Dedeman Park Otel'de düzenlenen ve yoğun katılım sağlanan "Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Son Gelişmeler ve Beklentiler” adlı Ekonomi Zirvesi'nin sonunda, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bakanlık temsilcileriyle birlikte geç saatlere kadar sanayicilerden gelen soruları yanıtlayarak, sorunların çözümlerine ilişkin notlar aldı.

İlgili Fotoğraflar