Denizli Uluslararası Genel Kurul' a Ev Sahipliği Yapıyor

Uluslararası bir kuruluş olan, Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) Genel Kurul Toplantısı bu sene Türkiye'de gerçekleştiriyor. Söz konusu toplantının Denizli-Pamukkale'de gerçekleştirilecek olması ise Denizli açısından önemli bir şans olarak değerlendirilebilir.

EUSA üyesi olan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Genel Kurulu Toplantısı 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılacak.

Aynı zamanda TUSF Yönetim Kurulu üyesi de olan DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT konu ile ilgili şunları söyledi: "Türkiye, birçok uluslararası kuruluşta temsil edilen bir ülke. EUSA da bu kuruluşlar arasında yer alıyor. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak en son Erzurum'daki Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunlarını düzenlemiştik. Şimdi de Türkiye olarak her yıl farklı bir ülkede gerçekleşen EUSA Genel Kuruluna ev sahipliği yapıyoruz. Genel Kurulun Denizli'de gerçekleştirilecek olması ise ilimiz için çok önemli bir fırsat. 35'in üzerinde ülkeden, 150'ye yakın seçkin misafiri Pamukkale'de ağırlayacağız. Bunların Arasında Federasyon Başkanları, Genel Sekterleri ve Üniversite Rektörleri gibi seçkin isimler yer alıyor. Ümit ediyorum, misafirlerimiz Denizli'den ve ülkemizden memnun bir şekilde ayrılırlar. Ben bu noktada Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesine de katkılarından ötürü teşekkürlerimizi sunmak isterim. ”

 

 

İlgili Fotoğraflar