Denizli' ye Bir Önemli Görev Daha...

Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyinde, Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörünü DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT temsil edecek.

Bilindiği üzere, Nisan ayı içerisinde tüm ihracatçı birliklerinin yönetim kurulları belirlendi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin yetkili organlarında görev yapacak isimlerin da seçileceği 21. TİM Olağan Genel Kurulu İstanbul'da 7 Haziran 2014 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Yapılan Seçimlerde, Sektörler Konseyi temsilciliği için Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulunun tek adayı olan DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, tüm birliklerin ve delegelerin desteği ile seçimi kazandı.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT seçimin ardından şu açıklamada bulundu.

"Sivil Toplum Kuruluşlarında ya da Meslek Örgütlerinde görev almanın çok önemli ve değerli olduğunu her zaman ifade ediyorum. Bu kuruluşlarda görev alanlar kendilerinden, ailelerinden, işlerinden ve zamanlarından fedakarlık ediyorlar. Bu durum, ihracatçı birliklerinde görev alan ihracatçılar içinde geçerli. Öncelikle TİM bünyesinde ve ihracatçı birliklerinde yetkili organlarda görev alan herkesin emeğinin ve katkısının çok kıymetli olduğunu ifade etmek isterim.

Başarı Denizli'nindir

Bu başarı Denizli'nin başarısıdır, birlik ve beraberliğimizin sonucudur. Birbirimize güç vererek daha önemli başarılara imza atacağımızdan şüphem yok.

Denizli İhracatçılar Birliği tarihinde bir ilk olarak, TİM Sektörler Konseyinde sektör temsilciliği görevini üstleniyoruz. Herşeyden önce, Denizli'ye, DENİB'e ve Hazırgiyim Konfeksiyon Sektörüne hayırlı olmasını diliyorum. Bu hizmet yarışından arkamda duran ve desteklerini esirgemeyen herkese, aileme, meslektaşlarıma ve dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Kazanan kim olursa olsun, sektör kurulu olarak, hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünün menfaatleri için hep birlikte tek vücut çalışmaya devam edeceğimizi ifade etmiştik. İnşallah 2014-2018 döneminde Türkiye İhracatının lokomotif sektörlerinden hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünü bir adım daha öteye taşımak için, elbirliği ile çalışmaya, projeler üretmeye devam edeceğiz."

KOCASERT'in TİM Yönetim Kuruluna Girmesi Sürpriz Olmayacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mevzuatı Gereği, TİM Yönetim Kurulu üyeleri, Sektörler Konseyini oluşturan sektör temsilcileri arasından seçiliyor.

Türkiye ekonomisinin ve ihracatının en önemli sektörlerinden hazırgiyim ve konfeksiyon sektör temsilcisi KOCASERT'in, TİM Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

İlgili Fotoğraflar