Denizli'den Polonya'ya Çıkartma

16-20 Şubat 2014 tarihleri arasında, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile yürütülmekte olan URGE Projesi kapsamında, Polonya'ya bir yurt dışı pazarlama faaliyeti düzenlendi. Denizli Ev Tekstili Küme'sinde yer alan 13 firmadan 21 temsilcinin katıldığı faaliyet kapsamında ikili görüşmeler, fuar ziyareti ve işadamları derneği yetkilileri ile toplantılar yer alıyor.

Program kapsamında, Pazartesi günü Polonya-Türkiye İşadamları Derneği yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirildi. Daha sonra Varşova'da bulunan Toptan Satış Merkezi'ne bir ziyaret gerçekleştirilirken, öğleden sonra ise Radisson Otel'de Varşova'da faaliyet gösteren firmalar ile ikili görüşmeler yapıldı.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ise Polonya programı ile ilgili şunları söyledi; "Polonya 30 milyonu aşkın nüfusu ile önemli bir Avrupa ülkesi. Kabuğunu yeni yeni kıran ve önümüzdeki yıllarda ivmeli bir şekilde yükselişe geçmesi beklenen bir pazar. Ekonomi Bakanlığının destekleri ile yürütmekte olduğumuz URGE projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz yurt dışı pazarlama faaliyetinin ardından, olumlu neticeler elde etmeyi ümit ediyoruz.”

İlgili Fotoğraflar