Denizlili Firmalar İSTANBUL EVTEKS Fuarına Hazır

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından İstanbul Evteks fuarı öncesinde fuara katılan firmalarla, 15 Mayıs Perşembe akşamı Denizli Polisevinde bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Soma'da hayatını kaybeden Maden İşçileri için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan toplantıda, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim UZUNOĞLU güncel ekonomik verilerin değerlendirildiği ve Evteks Fuarına ilişkin verilerin paylaşıldığı bir sunum yaptı. UZUNOĞLU sunumunda, gelişen ülkelerdeki toparlanma sürecinin devam ettiğine değinirken, özellikle Çin'in büyümede bir miktar yavaşlama yaşamasına rağmen hala dünya ekonomisinin lokomotif ülkesi olmayı sürdürdüğünün altını çizdi. Türkiye'nin ise 2013'teki %4'lük büyüme oranı ile göze çarpan ülkeler arasında yer aldığını ifade eden UZUNOĞLU, 2014 yılına ilişkin olarak ise her ne kadar IMF ve diğer uluslararası örgütler Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etseler de, büyümenin tahminlerin üstünde olacağını öngördüklerini belirtti.

Toplantının ikinci yarısında, katılımcı firmalar fuara ilişkin fikir alışverişinde bulunarak, fuarın bütün firmalar için en güzel şekliyle geçmesi dileklerini paylaştılar.

DENİB Başkan Yardımcısı UZUNOĞLU, benzer toplantıları her Evteks fuarı öncesinde gerçekleştirmeyi planladıklarını belirterek, davetlerine icabet ederek toplantıya katılım sağlayan firma temsilcilerine teşekkür etti.

Evteks En Önemli Ev Tekstili Fuarları arasında

Dünya'nın ev tekstili sektöründeki en önemli fuarları arasında yer alan ve EVTEKS fuarının 20.'si, 21-25 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 1000 firmanın stand açması ve çok sayıda ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar, Denizli için ayrı bir önem taşıyor.

Denizli'den 85 Stand Açılacak

Ev tekstili denince sadece Türkiye'de değil Dünya'da öne çıkan Denizli'den fuarda, katılımcı firmalar tarafından 85 stand açılacak. Denizlili firmalar kalitesi ve tasarımlarıyla öne çıkan yeni koleksiyonlarını sergileyecekler.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından da fuarda bir info stand açılarak, dağıtılacak dökümanlarla hem Denizli'nin hem de DENİB'in tanıtımı yapılacak.

 

 

İlgili Fotoğraflar