HEIMTEXTIL 2012'nin Ardından

Dünyanın en prestijli ev tekstili fuarlarından biri olan Heimtextil 2012‘yi geride bıraktık. Türkiye'den 176 firmanın 517 farklı ürünle katıldığı fuara, bu yıl da Denizli olarak 44 standla iştirak ettik. Ayrıca, pek çok Denizlili tekstilci bu yıl da fuara ziyaretçi olarak katıldılar.

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekilimiz Sayın Nihat Zeybekci ve Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan, fuarda bizleri yalnız bırakmadılar. Denizli'den katılım sağlayan tüm firmaların standlarını tek tek ziyaret ederek hem sektörün hem fuarın genel durumuyla ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

Fuarın genel olarak firmalarımızın beklentilerini karşıladığı ve olumlu geçtiği görüldü. Tekstil sektörünün Denizli için önemi ve Denizli'nin geldiği nokta, bu fuarda dünyaya bir kez daha kanıtlandı.

Heimtextil Fuarı, Denizli tekstili açısından yıllardır özel bir konuma sahip uluslararası en büyük evtekstili fuarıdır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Denizli İhracatçılar Birliği olarak fuara gelen ziyaretçilere dağıtılmak üzere, Denizli ve ihracatı, Birliğimizin tanıtımı ve fuarda stand açarak katılım sağlayan üyelerimizin ürün görselleri ve iletişim bilgilerinin yer aldığı bir katalog hazırlattık. Bu kataloglar, Fuar alanında en yoğun ziyaretçi trafiğinin olduğu 2 noktada yer alan özel standlar başta olmak üzere ticari yayınlar ve Turkish Home Textile standında dağıtıldı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Birliğimiz işbirliğinde organize edilen profesyonel Belçikalı tasarımcılar tarafından tasarlanan "Turkish Home Textile” ile Turkish Towel konseptini ön plana çıkaran 60 metrekarelik Türk evi konseptindeki stand, fuarın 4.Hall'ünde fuaye alanında açıldı. Ev şeklinde düzenlenen standın banyo bölümünde yer alan ürünlerin hemen hemen tamamı Denizli firmalarının tasarladığı ve fuarda sergilediği ürünlerden oluştu. Her ürünün üzerine ait olduğu firmanın kısa bir künyesi ve Hall numarası etiketlenerek, ziyaretçilere beğendikleri ürünlerin üreticileri tanıtıldı.

Ayrıca, fuara Denizli standlarının yer aldığı 8. Hall ile 9. Hall arasında yer alan bölümde, bu yıl ilk kez bir DENİB ofisi tahsis edildi.

Denizli İhracatçılar Birliği olarak, Heimtextil Fuarının 2012 yılı ihracatımıza pozitif yansımalarının olacağına inanınıyoruz. Evtekstili sektöründeki üyelerimiz açısından Heimtextil Fuarının öneminin bilinciyle, Denizli evtekstilini ve firmalarımızın tanıtımı için bugüne kadar yaptığımız çalışmaların daha da ötesine giderek, yeni çalışmalarımızla ilimize ve sektörümüze desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Süleyman KOCASERT

DENİB Başkanı

İlgili Fotoğraflar