HEIMTEXTIL FRANKFURT Devam Ediyor...

61 ülkeden 2718 standın açıldığı ve 8 Ocak Çarşamba günü başlayan 2014 Heimtextil Frankfurt fuarı devam ediyor. Ev tekstili sektörünün dünyadaki en önemli fuarı olarak kabul edilen Heimtextil, Türkiye için de şüphesiz çok önemli. Bu sene fuara Türkiye'den yaklaşık 160 firma katılırken, bu firmalardan 44'ünü Denizli İhracatçılar Birliğine üye firmalar oluşturuyor.

Denizli'den fuara çok sayıda, işadamı ve firma temsilcisi katılım sağlarken, bu seneki fuarda Denizli Valisi Sayın Abdülkadir DEMİR katılımcıları yalnız bırakmadı. Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet ÖZER, Meclis Başkanı Habib YILDIZ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih SARIKAYA'nın da bulunduğu Denizli Heyeti ile birlikte standları ziyaret etti.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından her sene fuar öncesi, fuar katılımcısı firmalarla bir hazırlık ve değerlendirme toplantısı gerçekleştiriliyor. Bu seneki toplantı ise, geçtiğimiz hafta Denizli'de gerçekleştirilmişti.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Süleyman KOCASERT; Bu seneki fuarın iyi geçmesini umut ettiklerini belirterek, uzmanların 2014 yılında daha iyi bir dünya ekonomisi ve ticaret hacmi öngördüklerini ifade etti. Avrupa ekonomisinde çok güçlü olmasa da toparlanmaya yönelik sinyallerin kendini gösterdiğini, dolayısıyla hem ülke ihracatımızın hem de Denizli ihracatının artmaya devam etmesini beklediklerini sözlerine ekledi. Kocasert ayrıca; Artık ürettiğimiz her şeyi getirip burada pazarlamaya çalışmıyoruz, hikayesi olan ürünlerle farklı kulvarlarda yol alıyoruz. 2023 hedeflerine ulaşmak için farklı ve inovatif ürünler üretmeliyiz dedi.

70 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği Heimtextil fuarı, Cumartesi günü sona erecek.

 

 

İlgili Fotoğraflar