İNTEGRO POLAND Polonya' da Bulunan DENİB Heyetinin Katılımıyla Açıldı

Denizli tekstil sektöründe farklı bir ürün kalemiyle Denizli tekstiline ve ekonomisine katkıda bulunan Tosunoğlu Tekstil, markalaşma ve kurumsallaşma adına ilk adımını Polonya'daki Poznan şehrinde attı. Geçtiğimiz hafta Poznan'daki Swarzedz mevkinde showroom/ofis ve depo olarak faaliyet gösterecek birimin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış Ekonomi Bakanlığının desteği ile Denizli İhracatçılar Birliği tarafından yürütülmekte olan URGE projesi çerçevesinde Polonya'da bulunan ticaret heyeti programı kapsamındaki kalabalık bir heyetin katılımıyla gerçekleşti.

Dualarla ve kurdele kesimiyle açılışı yapılan Integro Poland, Polonyadaki mobilya/ moda cazibe merkezi şehri sayılan Poznan'ın bu anlamda bilinen ve etkin bir bölgesinde faaliyetine başladı.

Firma sahiplerinden Murat Tosunoğlu yaptığı açıklamada yıllardan beri Avrupa Pazarında yapılanmayı hedeflediklerini ve bunun için çalışmalar yaptıklarını, uzun araştırmalar ve fizibilite raporları neticesinde hedef üs bölgesi olarak Polonya'yı seçtiklerini söyledi. Deseniyle, tasarımıyla kalitesiyle ve servisiyle aranan bir marka olan "INTEGRO”nun artık Polonya'daki müşterilere daha hızlı ve kurumsal servis vermek için Integro Poland'ı açtıklarını ve Polonya'daki yatırımlarıyla daimi ve kalıcı olmayı hedeflediklerini belirtti. Aynı zamanda Integro Poland, Polonya'da yatırım yapan ilk Denizlili olma özelliğini kazanmış oldu. Bu gelişme Denizli tekstilinin geldiği noktayı gösteren yapısıyla da farklı bir öneme sahip.

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert de, URGE projesi vesilesiyle böyle bir açılış töreninde yer alma şansını yakaladıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, Integro Poland'ın yeni biriminin hayırlı olması dileklerini paylaştı. Denizli'den bir firmanın, Polonya'nın en önemli bölgelerinden birinde gerçekleştirdiği bu yatırımın Denizli ihracatının ve ihracatçısının geldiği noktayı göstermesi açısından da önemli olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Fotoğraflar