İzmir Marble ve Teknolojileri Fuarı

MERMER FUARI, İZMİR'de KAPILARINI AÇTI

26-28 Mart 2014 tarihlerinde İzmir'de düzenlene 20. Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışı Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ tarafından yapıldı.

Açılış töreninin ardından, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, Denizli Valisi Sayın Abdülkadir DEMİR, DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet ÖZER ile Meclis Başkanı Habib YILDIZ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, Denizli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Musa ÇELİKKOL, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Mehmet Hikmet Çelikkol'un da bulunduğu bir heyetle fuar alanındaki standları ziyaret ederek, firmalara başarı dileklerinde bulundu.

Fuar yaklaşık 45 bin metrekarelik alanda gerçekleşiyor. Bu yıl fuara 32 ülkeden 275'i yabancı ve 912'si yerli olmak üzere toplam 1187 firma katılım sağlıyor. Fuarda Denizli'den ise 50'nin üzerinde stand açılmış durumda.

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İzmir'de böyle prestijli ve etkin bir uluslararası fuarın düzenleniyor olması Türkiye için şüphesiz önemli. Bu fuarın ihracat odaklı bir ekonomiye sahip olan Denizli için ayrı bir önem taşıdığın söyleyebiliriz. Denizli ihracatında mermer ve traverten'in de önemli bir pay aldığı bir gerçek. Doğrusunu söylemek gerekirse, fuarda Denizli İhracatçılar Birliğine üye bir çok firmanın standı var. Fuara katılan bütün firmalarımıza başarılı bir fuar ve bereketli kazançlar diliyorum.”

 

 

İlgili Fotoğraflar