SOMUT ADIMLAR Atıldı, Sıra Projelerde!

DENİB & DETGİS işbirliği ile hazırlanan,Üniversite & Sanayi İşbirliğinde Somut Adımlarprojesinde 100'ün üzerindeikili görüşmeler gerçekleştirildi.

26 Eylül 2014 Cuma Günü Denizli İhracatçılar Birliğinde, DENİB & DETGİS işbirliği ile hazırlanan, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ve Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden toplam 30 Akademisyenin katıldığı ‘'SOMUT ADIMLAR'' projesi, Denizli Tekstil Sanayiinden çok sayıda firmanın katılımıyla gerçekleşti. Katılımcıların, AR-GE'den İnovasyona, Üretimde Verimlilik'ten Enerji Tasarrufuna kadar bütün sorularına cevap bulduğu program bu alanda Denizli'de bir ilk oldu.

Sanayi ve Üniversitenin ayrılmaz bir ikili olduğunun somut bir gerçeğini ortaya koyan Akademisyen ve Sanayiciler, planladıkları projeleri hayata geçirmek için, ilgi alanlarına ve proje geçmişlerine dayanarak aldıkları ikili görüşme randevularında, Akademisyenlerinde hali hazırdaki projeleriyle planlarını ikiye katladılar.

Öncesinde Tan Tekstil Dokuma Terbiye, UGR İplik ve Motif Tekstil gibi firmalarında ziyaret edildiği program, geleceğe ışık tutan bir adım olarak değerlendirildi.

Katılımın yoğun olduğu programın gelecek etaplarında, Türkiye nin diğer önde gelen Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği Bölümleri ile de ortak program yapılması planlanıyor.

İlgili Fotoğraflar