Tasarım Finaline Doğru...

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve Denizli İhracatçılar Birliği'nin bu yıl 3.sünü düzenleyeceği Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması için hazırlıklara hız kesmeden devam ediliyor. 86 tasarımcının toplamda 344 tasarımla başvurduğu ve yoğun çalışmalar sonucunda süzgeçten geçirilen tasarımlar, 10 tasarımcıyla finale doğru giderken, 3 haftadan az bir süre kaldı.

Final çalışmaları kapsamında Denizli'nin Buldan ilçesinde bir araya gelen finalistler, son fitting(prova) çalışmalarını Belediye El Sanatları ve Kültür Merkezi(BELKÜM)'nde gerçekleştirdi. Tasarımcı koçu, dünyaca ünlü modacı Deniz Kaprol eşliğinde tasarımları hakkında son düzenlemelerini yapan genç tasarımcı yarışmacılar, tasarımlarıyla katalog çekimlerinde de yer aldılar. DENİB 3. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu fitting çalışmaları hakkında şunları söyledi, "Fitting çalışmalarını yoğun bir tempoda geçirdik, işbirliği içinde olduğumuz ajansımızla final gecesinde en iyi sunumu yapabilmek adına bütün enerjimizle çalışıyoruz. Rönesans Ajans ve çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Türkiye İhracatçılar Birliği(TİM) Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı

Süleyman Kocasert, yarışmanın önemine değinerek, Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nı bu yıl üçüncü kez gerçekleştireceklerini, inovasyon odaklı ve marka yaratma amacına katkı sağlayacak olan bu tür organizasyonları gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

İlgili Fotoğraflar