TİM' den Ankara Çıkarması...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi üyeleriyle Ankara'da bir dizi temaslarda bulunmak üzere 22.07.2014 Salı Günü Ankara'ya, aralarında Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve TİM Başkan Vekili Süleyman KOCASERT'in de bulunduğu 35 kişilik heyetle adeta çıkarma yaptı.

Heyet ilk olarak Ekonomi Bakanlığı'nı ziyaret etti. Saat 13.30 gerçekleşen ziyarette, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ ile ekonomiye ve ihracata ilişkin güncel konularda görüşüldü. Toplantı esnasında, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ tarafından Türkiye'de ihracatın ve ihracatçıların son durumunu açıklayan bir sunum gerçekleştirildi. Sektörlerin sorunları ve çözümleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

TİM'in Ankara ziyaretinde, Ekonomi Bakanlığından sonraki durak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı oldu. Bakan Dr. Mehdi EKER ile gerçekleştirilen görüşmede ağırlıklı olarak gıda sektörü ve tarım ürünleri ihracatına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. İlgili sektör üyeleri, ihracatçıları rahatlatmak adına yapılması gereken önerilerini sundu.

Ardından Başbakanlık binasına hareket eden TİM Heyeti, Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN ile görüştü. BABACAN, ülkemizin ihracatı için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, Türkiye ekonomisi için ihracatın çok önemli rol oynadığının altını çizdi.

Son olarak Dışişleri Bakanlığını ziyaret eden heyet, burada da Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ile görüştü. Bu görüşmede de özellikle Irak'taki gelişmelerin ticarete olan etkisi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sonrası Denizli'de yaptığı açıklamada TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, gerçekleştirilen ziyaretlerde, TİM'in geçtiğimiz ay oluşan Yönetimine hayırlı olsun ve başarı dileklerinin sunulduğunu belirterek, bu ziyaretlerin ihracatçıların görüş ve önerilerini karar vericilere sunma imkanı tanıması anlamında oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Sayın Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ ye yapılan Bilgilendirme Sunumu!

 

İlgili Fotoğraflar