TİM Olağan Genel Kurulu, 06 Haziran 2012 tarihinde Ankara SHERATON OTEL'de Yapıldı...

Türkiye İhracatçılar Meclisi 19. Olağan Genel Kurulu, 06 Haziran 2012 tarihinde Ankara Sheraton Otel'inde yapıldı. Genel Kurul'a Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati YAZICI katıldı.

DENİB'i temsilen Genel Kurula, Başkan Süleyman KOCASERT, TİM delegelerimizden İbrahim UZUNOĞLU, Hüseyin MEMİŞOĞLU ve Uğur ERDOĞAN katıldılar.

TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, ihracatçılara "Sizin azminiz ve cesaretiniz Türkiye'ye döviz, katma değer ve rekabet gücü olarak geri dönüyor. Türkiye'nin son on yılda yazdığı başarı hikayesinde, sizlerin katkısı ve iradesi büyük. Başbakanımızın liderliğinde, 2023'e giden yolda büyük değişim ve dönüşümün aktörleri sizler olacaksınız. Türkiye bir katma değer toplumu olacak. Türkiye'nin büyük ihracat ailesi olarak diyoruz ki katma değer toplumunun oluşmasına katkı vermek için biz hazırız" ifadeleriyle seslendi.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN konuşmasında, Türk ihracatçıların Türkiye'nin bugünlere ulaşmasına katkı sağladığını ifade etti. 2002'de 36 milyar dolar seviyesinde olan ihracatın 2011'de 135 milyar dolara bugün itibariyle de 140 milyar dolara çıkmasında ihracatçıların çabasının önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, İstanbul'daki Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde de Türkiye ekonomisinin krize rağmen gösterdiği büyümenin takdir edildiğini, kendisini ve Türkiye'nin Başbakanı olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

İlgili Fotoğraflar