Türkiye İnovasyon Haftası Finali 4-5-6 Aralık' ta İSTANBUL' da...

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ile düzenlenen, Türkiye'de inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için gerçekleştirdiği Tükiye !novasyon Haftası'nın Finali 4-5-6 Aralık'ta İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de gerçekleşecek.

Etkinlik süresince birbirinden ünlü ve uzman yabancı ve yerli isimlerin konuşmacı olacağı Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul'da bu yıl Hollanda da "partner ülke" olarak yer alırken, Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklar olacaklar. Çarpıcı konferansların yanında Türkiye-Hollanda İş Forumu, B2B organizasyonları ve Hollandalı firmaların çalıştayları da sizlerle birlikte olacak.

Türkiye !novasyon Haftası Lansmanında konuşan Tim Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, inovasyonla büyümeye büyük önem verdiklerini belirterek; "İzmir, Ankara ve Gaziantep'te gerçekleştirilen, yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Anadolu turunun ardından, İstanbul'da yapılacak etkinliğin önemine işaret etti. Son 3 yıldır inovasyon konusunda Türkiye'de bir farkındalık yaratmaya çalıştıklarını ve bunu başardıklarını belirten Büyükekşi, İstanbul'un 2014'ün final etkinliği olacağını” söyledi.

Denizli'de katıldığı bir programda konuşan Denizli İhracatçılar Birliği ve TiM Başkan Vekili Süleyman KOCASERT ise, "ihracatımızın çok üreterek neredeyse geleceği en son noktaya ulaştığı kanaatindeyim. Bundan böyle marka ürünler üreterek, katma değeri yüksek ürünler üreterek 2023 500 Milyar Dolar ihracat hedefimize ulaşmamız mümkün; bunu da inovasyon ile gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Biz bu düşüncelerle inovasyona yöneldik ve her yıl daha iyiye gittiğimizi düşünüyoruz. Türkiye İnovasyon Haftası'nın Finalini bu yıl 4-5-6 Aralık tarihinde İstanbul'da gerçekleştireceğiz” diyerek inovasyona verdiği değerin altını çizdi.

Türkiye'nin geleceğini inşa etme adına birçok inovasyon gurusu ile çok sayıda üst düzey yönetici ve yönetici adayını bir araya getirecek etkinliğin kayıtları başladı. Etkinliğe katılım ücretsiz olup, http://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/ sitesinden online başvuru yapılması zorunludur.

 

İlgili Fotoğraflar