Ünlü Tasarımcı INKRIT BERBEE DENİB'de Seminer Verdi

12 Mart 2012 Pazartesi günü, saat 16:00 ile 17:00 arasında, Denizli İhracatçılar Birliği konferans salonunda 2013 yılı ev tekstili trendleri ile ilgili olarak Uludağ Tekstil ihracatçıları Birliği işbirliğiyle "Evteks 2013 İlkbahar Yaz Trendleri" hakkında bir seminer gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Inkrit Berbee'ye Denizli'ye bir gününü ayırdığı için teşekkür ederken, DENİB'in bundan sonra tasarım ile ilgili daha fazla proje ve faaliyet geliştireceğini belirtti. Bunlardan birisinin de bu sene içinde yapılması planlanan Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması olduğunu hatırlattı.

Hollandalı Tasarımcı Inkrit Berbee yaptığı sunumda, 2013 yılına ilişkin trend ve tasarımlara ilişkin detaylı bilgiler verildi. Denizlili tasarımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminerde Inkrit Berbee, Türkiye'nin sahip olduğu tarihsel ve kültürel zenginliğin altını çizerek, geleneksel ile moderni birleştirmenin tasarımcıların işi olduğunu, tasarımcıların çevreyle sürekli işbirliği içerisinde olarak kendi sınırlarını aşması gerektiğinin altını çizdi.

Inkrit Berbee, hayattaki her şeyde olduğu gibi, tasarımda da başlangıç noktasının eğitim olduğunu ve tekstil kenti Denizli'de bulunan Pamukkale Üniversitesinde, tasarım ile ilgili bir bölümün bulunmasının gerekliliğini vurguladı.

İlgili Fotoğraflar